Elkezdődött a dinnye betakarítása Dél-Békésben
Dél-Békésben elkezdődött a görögdinnye betakarítása, a gyümölcs tömeges szedése és nagy volumenű értékesítése a hazai és exportpiacokon július első hetében kezdődik – tájékoztatta az MTI-t Lipták László, a medgyesegyházi dinnyetermelő és kereskedő cég ügyvezetője.
Elmondta: a nagy melegben felgyorsult a dinnye érése, ez hét-nyolc nappal előbbre hozta a betakarítás időpontját.
A dél-békési dinnyetermelők az idén közepes, hektáronként 45-50 tonnás termésre számítanak, miután júniusban jelentős jégkár érte a dinnyeterület 20-25 százalékát. Néhány száz hektáron csak július közepétől lehet majd termést betakarítani.
Popovicsné, Fülöp Erika kunágotai őstermelő az MTI-nek elmondta: keresett a korai magyar görögdinnye a hazai piacokon. A termelő a korai fajtákat jelenleg kilogrammonként 80-100 forintért tudja értékesíteni a helyi kereskedőknek. Hozzátette: változó értékesítési árral számolnak, mérsékeltebb ingadozás mellett mint 2011-ben, ugyanis a kereskedők szívesebben vásárolják a magyar dinnyét, mint a korábbi években és a tavaszi fagyok miatt korlátozott lesz a kínálat egyéb gyümölcsből.
Békés megyében 2.200-2.300 hektárról takarítanak be dinnyét az idén, az országos termés több mint ötven százalékát ez a megye adja. A megtermelt dinnye ötven-hatvan százaléka exportpiacokra kerül Békés megyéből, főleg Lengyelországba, Csehországba, Szlovákiába, Szlovéniába és Németországba szállítanak a kereskedők. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A GVH vizsgálatai szerint nem a kiskereskedelem a ludas az áremelkedésekben
Nem a kiskereskedelem a felelős a tej, a tejtermékek és…
Tovább olvasom >Visszatér az ország első homoktövis szüreti eseménye – az ESBANA Élményszüret 2025-ben a Szedd Magad Fesztivál hivatalos programja lett
Második alkalommal is megrendezik Magyarország egyetlen nyílt homoktövis élményszüretét Tápiószentmárton…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: célzott támogatás segíti a díszkertész kisvállalkozókat
Több szempontból kiemelten fontosak a zöldterület-kezeléssel foglalkozó vállalkozások, valamint a…
Tovább olvasom >