Elindult a vásárlók számára ingyenes qvik
A K&H Banknál is elindult a qvik, az azonnali átutalásra épülő, QR-kódos mobilfizetés. Win-win megoldásról van szó: a vásárlók számára ingyenes, a kereskedő pedig azonnal megkapja a pénzt. A K&H összeállításából kiderül, miről is van szó, hogyan érdemes használni, hányféleképpen lehet “qvikezni”. A biztonságra azonban ügyelni kell.

Elindult a qr-kódos mobilfizetés
Már bő három éve működik az azonnali fizetési rendszer, amelynek köszönhetően az utalások rögtön – maximum 5 másodperc alatt – célba érnek a nap huszonnégy órájában, beleértve a hétvégéket is. A rendszer azonban most feljebb lép: a bankkártyás fizetésnek kínál alternatívát a qvik néven futó mobilfizetéssel, amely szeptember 1-jétől érhető el – közölte a K&H Bank.
A szolgáltatáshoz csatlakozó kereskedőknél, szolgáltatóknál a lakossági és üzleti ügyfelek gyorsan és egyszerűen, azonnali átutalással fizethetnek. A qvik fizetés a lakossági ügyfelek esetében teljesen díjmentes, tehát sem költség, sem tranzakciós illeték nem terheli, a kereskedők számára az árazás várhatóan kedvezőbb lesz, de ezt majd a piaci verseny fogja alakítani, miközben a vásárlás ellenértéke azonnal a számlájukra kerül. Az új digitális fizetés így a bankkártyás fizetés alternatívájaként használható, és várhatóan ősztől egyre több értékesítési helyen találkozhatunk majd vele” – mondta Molnár Gergő, a K&H Bank lakossági marketing vezetője. Egyúttal örömtelinek nevezte a qvik elindítását, mivel az új fizetési alternatíva segít visszaszorítani a készpénzhasználatot, és hozzájárul a Bank által kiemelten kezel digitális fizetési tranzakciók térnyeréséhez.
Főszerepben a QR-kód
A qvik fizetési módot négyféleképpen lehet használni:
A kereskedő által generált qvik QR-kód beolvasásával.
A qvik logójával ellátott POS terminálnál történő fizetéskor.
A kereskedő mobilalkalmazásán keresztül elérhető hivatkozással – például webshopban történő vásárláskor.
A mobilbankba érkező azonnali fizetési kérelem teljesítésénél.
A qvik fizetés kezdeményezése automatikusan a mobilbankba irányít, ahova belépve a fizetés azonnal teljesül, ha a vásárló jóváhagyta a már előtöltött azonnali átutalási megbízást. A fizetés előtt nem kell megnyitni a mobilbankot, a mobiltelefon kamerájával is beolvasható a QR kód.
A szolgáltatás szeptember 1-jétől működik, de kizárólag azoknál a kereskedőknél, szolgáltatóknál használható, akik csatlakoztak ehhez a fizetési megoldáshoz.
Fő a biztonság
“A QR-kód alapú qvik fizetést csak a megbízható, ellenőrzött fizetési kérelem esetében használjuk. A fizetés jóváhagyása előtt ellenőrizni kell a tranzakció adatait, különösen az összeg és a kedvezményezett helyességét. Ha bármelyik nem stimmel, inkább utasítsuk el a fizetés jóváhagyását”
– javasolta az új rendszer biztonságos használata érdekében Molnár Gergő.
Kiemelte:
“A qvik fizetés sem QR kód, sem qvik link használata esetén nem kér banki azonosítót, nem irányít át weboldalra, hanem automatikusan a kiválasztott mobilbanki alkalmazásba irányít. Ha a mobiltelefonunkon több mobilbanki alkalmazás is fut, a qvik fizetésre kiválasztható alapértelmezett mobilbank.”
Kapcsolódó cikkeink
K&H: összefogás a fővárossal a klímasemlegesség jegyében
Budapest Főváros és a K&H Bank aláírta azt az együttműködési…
Tovább olvasom >Hitelkártya egy perc alatt – az AI új szintre emeli a bankolást
A K&H Bank számára a generatív mesterséges intelligencia nem csupán…
Tovább olvasom >Új intézkedéseket vezettek be a bankok a kiberbiztonság növelése érdekében
Erősítenék ügyfeleik kiberbiztonságát a magyarországi pénzintézetek, az OTP és a…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,6, a májusit 0,1 százalékkal haladták meg
2025. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal haladták meg…
Tovább olvasom >Rekorderedmény és nemzetközi növekedés a Pek-Snack Csoportnál
Rekordszintű, 12,7 milliárd forintos árbevétel mellett 2,5 milliárdos EBITDA-nyereséggel zárta…
Tovább olvasom >A héten indul a NAV ellenőrzéssorozata a Balatonnál és a Velencei-tónál
A héten megkezdte nyári ellenőrzéssorozatát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal…
Tovább olvasom >