Elindult a Green Awards 2025
Elstartolt Magyarország legrangosabb fenntarthatósági pályázata, a Green Awards, a Portfolió és a Green Cloud közös díja. A Green Awards powered by Green Cloud pályázat immár negyedik alkalommal nyitja meg kapuit azok előtt a vállalatok előtt, akik példamutató zöld megoldásaikkal formálják a jövőt. A díjátadó esemény 2025. szeptember 4-én, a Sustainable World konferencián lesz, ahol 7 kategóriában keresik az ország legkiemelkedőbb fenntarthatósági projektjeit. A verseny idén is azoknak a vállalatoknak kínál reflektorfényt, akik nemcsak alkalmazkodnak a változáshoz, hanem alakítják is azt.
Az egyes kategóriák díjára azon kis-, közép- és nagyvállalatok jelentkezését várják, akik a fenntarthatóság/zöldülési tevékenységükre, eredményeikre, innovációjukra vagy a szervezet adott vezető személyére/kollégájára büszkék és hitelesen tudják bemutatni a fenntarthatóság területén tett valós erőfeszítéseiket.
“Arra szeretném ösztönözni a kis- és középvállalatokat, a nagy cégeket, hogy pályázzanak bátran. Az alapítók célja, hogy a Green Awards a gazdasági szféra legkiemelkedőbb díja legyen. A Green Cloud alapítása óta azon dolgozunk, hogy a fenntartható, zöld jövő ne csupán vízió, hanem kézzelfogható valóság legyen, amelyet innovációval, együttműködéssel és példamutatással igyekszünk előmozdítani. Hiszünk abban, hogy a legjobb megoldásokat nemcsak megvalósítani kell, hanem láthatóvá tenni. Várjuk a gazdaság azon szereplőit, akik osztoznak ezen elveken és példát mutatva vállalják bemutatni, hogy fenntartható, zöld működés nélkül nincs jövőnk”
— nyilatkozta Mécs Imre, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa, a Solar Markt Csoport elnöke.
A pályázat kiíróinak célja az is, hogy felhívják a figyelmet a greenwashing jelenségre, és a díjazottak teljesítményével megmutassák a valós és a vélt zöldülés közötti különbséget.
Tavalyhoz képest újdonság, hogy idén már 7 kategóriában díjazzák a legfenntarthatóbb kezdeményezéseket:
- Az Év Zöld Nagyvállalata
- Az Év Zöld Ipari Nagyvállalata
- Az Év Zöld Kkv-ja
- Az Év Zöld Innovációja
- Az Év Zöld Beruházása
- Az Év Jó Ügye
- Az Év Zöld Példaképe
A díjakra bármely szektorban tevékenykedő olyan vállalat jelentkezhet, amely az általa megvalósított fenntarthatósági projekt(ek), cselekvések jobbá teheti a jövő generációjának az életét, környezetét. A tavalyi jelentkezők idei pályázati anyagait is várják, az elmúlt egy éves eredmények bemutatásával együtt.
Az “Év Zöld Nagyvállalata” kategória kikötése a 250 főnél nagyobb munkavállalói létszám, valamint az, hogy a fenntarthatóság terén több aspektusban is az élen járjon – a pályázat értékelés fókuszában a pozitív hatásgyakorlás áll majd.
Az “Év Zöld Ipari Nagyvállalata” díj esetében is szintén kritérium a minimum 250 fős létszám, ám esetükben a zöld átállás folyamatát vizsgálja a zsűri, lévén ezen vállalatok a nem tipikusan fenntarthatónak nevezett iparágakban tevékenykednek. Az “Év Zöld Kkv-ja” kategóriában induló, maximum 250 főt foglalkoztató vállalatoknak az elmúlt 1 év fenntarthatósági eredményeiket kell bemutatniuk. A zsűri itt is az eredmények komplexitását fogja vizsgálni.
Az Év Zöld Innovációja kategóriában azon cégek jelentkezhetnek – mérettől függetlenül -, amelyeknek a tevékenysége, vagy egy programja, már megvalósított ötlete új választ, új szemléletet jelenthet a fenntarthatósági megoldások terén.
A Zöld Beruházások kategóriában várják azokat a fejlesztéseket, beruházásokat, vagy akár befektetési lehetőségeket is, amelyek megvalósításával a vállalat, a munkavállalók, a partnerek vagy a felhasználók számára pozitív hatást tudott elérni – akár társadalmi, akár környezeti, akár vállalatvezetési oldalon. Emellett a beruházás külső vagy közvetett pozitívummal is jár, a környezet, a társadalom vagy a gazdaság számára.
Az Év Jó Ügye kategória minden olyan programot magába foglal, amelyek főként társadalmi hozzáadott értékkel rendelkeznek. Az adott program kötődhet akár a cég egy személyéhez, akár a vállalat egy részlegéhez, termékéhez, programjához vagy az egész társasághoz kötődik.
Az idei év új kategóriája: Az Év Zöld Példaképe. Ezen jelentkezéseknél a jelölt elhivatottságát, eddigi fenntarthatósági tetteit, társadalmi, gazdasági és környezeti hozzáadott értékét díjazzák. Jelölhetők a cégen kívüli partnerek, ügyfelek, egykori tanárok, jelenlegi tanácsadók, vagy bárki, aki a jelölő szerint az elmúlt években valós munkával és tettekkel sokak számára mutatott példaképet a fenntarthatóság területén.
A pályázatokra ezen az oldalon lehet jelentkezni 2025. július 20-ig. A Green Cloud és a Portfolio Csoport közösen támogatott díjaira elsőként egy 3-6 pályázóból álló „shortlist” kerül felállításra, ezt követően a díjra leginkább érdemes 7 nyertest a Green Awards szakmai kuratóriuma fogja kiválasztani.
Kapcsolódó cikkeink
Új agrárstratégia körvonalazódik – fenntarthatóság, versenyképesség, méltányosság
A mezőgazdaság fordulóponthoz érkezett. A klímaváltozás, vízhiány, globális kereskedelmi nyomás,…
Tovább olvasom >Huszonévesek a fenntarthatóságért – történelmet írtak a magyar startup-szférában
Hegedűs Kristóf és Farkas Levente, a Beeco alapítói, sikeresen zárták…
Tovább olvasom >Fenntartható takarmány a jövő mezőgazdaságához – fekete katonalégy lárvákból készül fehérjedús takarmány az Öregtölgy Farmon
A hazai mezőgazdaságban új, környezetbarát megoldás jelent meg: az Öregtölgy…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: februárban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,3 százalékkal haladta meg, az előző hónaphoz képest 0,6 százalékkal mérséklődött
Februárban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 0,2…
Tovább olvasom >NGM: februárban több mint 3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom – folyamatos a fogyasztói bizalom erősödése
Az év első két hónapjában a kiskereskedelmi forgalom volumene 4…
Tovább olvasom >Ingyenesen szállít kisgyermekes családoknak a Kifli.hu
Mostantól a hét minden napján ingyenes házhozszállítás érhető el 10:00…
Tovább olvasom >