Élesztőalapú tejhelyettesítőt fejlesztett Japánban az Asahi
Az Asahi Group Japan új LIKE MILK nevű terméke Japán első élesztőből előállított, állati eredetű összetevőktől mentes tejhelyettesítő itala. Az innováció válasz az állatmentes alternatívák iránti növekvő keresletre különösen az élelmiszerallergiások és speciális étrendet követők körében.
A LIKE MILK az Asahi saját fejlesztésű élesztőtechnológiáján alapul. A termék 2025. április 16-június 15 között előrendelhető a Makuake támogatói platformon, országos forgalomba pedig 2026-ban kerül. A termék nem tartalmazza az élelmiszerekben leggyakrabban előforduló 28 allergént, így biztonságos választás lehet az allergiás fogyasztók számára is. Ízét enyhén édeskésnek és természetesnek írják le, kellemetlen utóíz nélkül.
A LIKE MILK 200 ml-es papírdobozos kiszerelésben kerül piacra, a 1000 ml-es változat tesztelése pedig 2025 második felében kezdődhet.
A LIKE MILK tápanyagprofilja közel azonos a tehéntejével: hasonló mennyiségű fehérjét és kalciumot, de 38%-kal kevesebb zsírt tartalmaz. Az Asahi célja, hogy a termékkel hozzájáruljon egy olyan „élelmiszer-diverzitáson” alapuló társadalom kialakításához, ahol az étkezést mindenki korlátozások nélkül élvezheti.
A fejlesztés mögött az Asahi Yeast Science Project áll, amely az élesztő alapú innovációkat helyezi középpontba.
Kapcsolódó cikkeink
Rizskrízis Japánban: vészhelyzeti import és szabályozási fordulat a stabil árakért
Japánban a rizsárak egy év alatt közel a duplájára emelkedtek,…
Tovább olvasom >Árat emel Japánban a Suntory októbertől
A japán italóriás Suntory 2025. október 1-jétől áremelést hajt végre…
Tovább olvasom >Amerikai rizs Japánban: szemléletváltás a rizshiány nyomán
Japánban egyre több étterem és üzletlánc fordul amerikai és más…
Tovább olvasom >További cikkeink
A lakosság harmada keresi még, hogyan tudna egészségesebben étkezni, és csak minden negyedik magyar táplálkozik tudatosan
Az étkezés nemcsak testünk megfelelő működésének alapja, hanem kritikus szerepe…
Tovább olvasom >Lezajlott az első Fenntartható Csomagolás Fórum
2025. június 4-én a Pasaréti Közösségi Házban került megrendezésre az…
Tovább olvasom >III. Employer Branding Konferencia: A jövő már jelen?
2025. június 3-án a Pasaréti Közösségi Ház adott otthont a…
Tovább olvasom >