Együttműködési megállapodást kötött az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ és az MKIK
Együttműködési megállapodást kötött az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ (AÖFK) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a SZÉP-kártya aktív magyarok zsebének népszerűsítése érdekében csütörtökön Budapesten.
Révész Máriusz, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium aktív Magyarországért felelős államtitkára az eseményen kiemelte: a SZÉP-kártya aktív magyarok zsebében elhelyezett összeget, ami éves szinten 120 ezer forint lehet, a dolgozók csak mozgásra fordíthatják. A támogatás azt célozza, hogy az emberek egészségesebben éljenek – mondta.
A SZÉP-kártya új zsebének népszerűsítése érdekében szövetségeseket keresnek a cégvezetők között, hogy megszólítsák az embereket, és rávegyék őket, hogy mozogjanak és éljenek egészségesebben. Ez azért fontos, mert Magyarországon nemzetközi összehasonlításban is extrém magas a betegség miatt kiesett munkanapok száma – jegyezte meg Révész Máriusz.
Felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon a várható élettartam 4,6 évvel elmarad az unió átlagától, ezen belül a férfiaknál 5,3, a nőknél 3,9 év a különbség.
Az államtitkár idézte a WHO felmérését, amely szerint az emberek egészségi állapotát az egészségügyi ellátórendszer 11 százalékban, az életmód pedig 43 százalékban határozza meg.
A Global Observatory for Physical Activity felmérése alapján pedig rámutatott, hogy Magyarországon a halálesetek 9,7 százaléka a mozgásszegény életmódra vezethető vissza. Az államtitkár számításai szerint ez azt jelenti, hogy naponta 37 ember a mozgásszegény életmódjával összefüggésben hal meg.
„Közös érdekünk az, hogy mozogjunk többet, legyünk aktívabbak, legyünk egészségesebbek”
– hangoztatta, utalva az AÖFK és az MKIK által kötött együttműködési megállapodásra.
Csókay Ákos, az MKIK főtitkára elmondta: az aktív magyarok zseb a SZÉP-kártya új alszámlájaként jön létre, és lehetőséget ad arra, hogy a munkáltatók támogatni tudják a dolgozóikat a mozgásban gazdag kikapcsolódásban. Szerteágazó a zsebben elhelyezett összeg felhasználási módja, hiszen ezt fordíthatják például egy futóverseny nevezési díjára, sporteszköz bérlésére vagy uszodabérletre is.
Rámutatott: a munkahelyek nem csupán a gazdaság motorjai, hanem közösségek is, ahol a munkavállalók testi, lelki jóléte meghatározza a teljesítményt, a kreativitást és a hatékonyságot.
Csókay Ákos a megállapodás kapcsán jelezte, a kamara szerepe, hogy összekösse a gazdaság szereplőit, a területi kamarákon keresztül eljusson mind a 900 ezer magyar vállalkozáshoz, és arra ösztönözze a munkaadókat, hogy az egészségre fordított támogatás nem kiadás, hanem befektetés.
Az MKIK főtitkára minden munkáltatót arra bíztatott, hogy éljenek a SZÉP-kártya aktív magyarok zsebe által adott lehetőséggel, segítsenek a munkavállalókat helyzetbe hozni, hogy ezt választhassák.
Petényi Miklós, az AÖFK ügyvezetője reményét fejezte ki, hogy minél több munkáltatót meg tudnak győzni a SZÉP-kártya aktív magyarok zsebének választásáról.
Kapcsolódó cikkeink
Visit Hungary: átlépte az ötmilliós vendégszámot, és továbbra is dübörög a magyar turizmus
Idén még a tavalyi turisztikai rekordévhez képest is tizenegy nappal…
Tovább olvasom >Drágulás ide vagy oda: nyáron is töretlen a magyarok utazási kedve
A mediterrán tengerparti nyaralások a legnépszerűbbek idén is, miközben Bulgária…
Tovább olvasom >Hasít a SZÉP-kártya új felhasználása
A Cofidis Hitel Monitor friss kutatása szerint a lakosság jelentős…
Tovább olvasom >További cikkeink
Május 19-től jön az új árrésstop a drogériákban – több ezer termék lehet érintett
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter bejelentése szerint május 19-én hatályba lép a…
Tovább olvasom >Imádják a nyereményjátékokat a magyar vevők egy friss kutatás szerint
Szinte minden magyar vásárló hajlandó többet költeni, ha ezzel nyerési…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság felsőfokon: országos terjeszkedéshez érkezett a Rossmannban a Respray újratöltő automata
Országos méretűvé nőtte ki magát a világ első spray termékeket…
Tovább olvasom >