Együttműködési megállapodást kötött az Agrármarketing Centrum és a Magyarországi Precíziós Gazdálkodási Egyesület
Daróczi László, az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezetője és Milics Gábor, a Magyarországi Precíziós Gazdálkodási Egyesület (MPGE) elnöke együttműködési megállapodást kötött az AGROmashEXPO nyitónapján. A sajtótájékoztatón ezzel egy időben az egyesület vezetője együttműködési szerződés írt alá az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI), a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK), valamint a Szent István Egyetem (SZIE) képviselőjével. A megállapodások célja, hogy a szervezetek az összefogás erejével, közösen segítsék a magyar agrárium és élelmiszergazdaság digitalizációját.
Magyarország agrár csúcsrendezvényén, az AGROmashEXPO-n Daróczi László ügyvezető jelezte, hogy az AMC örömmel vállal partnerséget a precíziós gazdálkodás megismertetésében és hazai elterjesztésében. „Arra törekszünk, hogy szakmai tudásanyunkkal, nemzetközi tapasztalatainkkal, kapcsolatainkkal és a közösség erejével segítsük a szakmai partnerek munkáját, mert ezáltal a magyar agrárium erősödéséhez, versenyképességének emeléséhez, továbbá az élelmiszergazdaság, és mezőgazdasági termelés jövedelmezőségének növeléséhez járulunk hozzá” – mondta Daróczi László.
A rendezvényen a NAK képviseletében Ifj. Hubai Imre arra emlékeztetett, hogy amióta az ember megműveli a földet, azóta törekszik arra, hogy hatékonyabban, precízebben, megalapozottabb szaktudással végezhesse munkáját. A NAK hozzá kíván járulni ahhoz, hogy jobb alkalmazkodóképességgel, jobb válaszokat adjanak a magyar gazdák a kihívásokra – jelentette ki Hubai Imre.
Az eseményen részt vett Tőzsér János, a SZIE rektora és Magyar Ferenc kancellár. A felsőoktatási intézmény rektora arról beszélt: ahol a digitalizáció előtérbe kerül ott fejlődés várható. A rektor beszédében arra is kitért, hogy intézménye és az egyesület a jövőben közös szakmai és tudományos események szervezésében támogatják majd egymást.
Az AKI képviseletében Kemény Gábor arra irányított rá a figyelmet, hogy az Egyesülettel közösen munkálkodva, kutatásaikból építkezve az AKI jövőbe mutató irányokkal tudja segíteni a magyar mezőgazdaságot, hiszen a valós eredmények ismerete a döntéshozókra, a 2020 utáni Közös Agrárpolitikára is kihat.
Somogyi Norbert György, a NAIK stratégiai főigazgató-helyettese közölte: világunkban ma három globális kihívás van, a klímaváltozás, a demográfia és az élelmiszerbiztonság, amelyre innováció nélkül ma már nem lehet megoldásokat találni. Ahogy eddig termeltünk, azt tovább nem fenntartható, a precíziós gazdálkodás e kihívásokra jelent egy megoldási lehetőséget – jelentette ki az elnökhelyettes.
Milics Gábor, az MPGE elnöke megköszönve a partnerek bizalmát arra invitálta a gazdákat, hogy minél többen kövessék nyomon munkásságukat, mely az együttműködési megállapodások megkötését követően precíziós gazdálkodási kerekasztallal folytatódott.
A résztvevők az eseményen mindannyian egyetértettek abban, hogy a digitális technológiák alkalmazásával látványosan fejlődhet a mezőgazdaság, az élelmiszertermelés és a gazdaság hatékonysága, emellett egyre precízebbé és gyorsabbá válhat az ágazati adatgazdálkodás és a kommunikáció is.
Kapcsolódó cikkeink
A beszállítói és beszerzői célok ugyanazok, de csatornánként mások a kihívások és tervek – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
Keddtől a kiskereskedelem tudományában mélyedhettek el az FMCG-szabadegyetem hallgatói a…
Tovább olvasom >Egy, két, hárs – hársmézet népszerűsítő kampány indult
A téli időszak kedvelt immunerősítője, a hársméz áll az idei…
Tovább olvasom >Megszületett a döntés: elmarad a januári AgrárgépShow kiállítás
A hazai piaci folyamatok és a nemzetközi trendek alakulása miatt,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hogyan fognak az európaiak vásárolni az idei ünnepi szezonban?
A ShopFully és az Offerista Group az „Holiday Shopping Study…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >Czomba Sándor: jövőre kilenc százalékkal nő a minimálbér
Jövőre kilenc, két év múlva tizenhárom, három év múlva pedig…
Tovább olvasom >