Együttműködési megállapodást kötött a KSH és a szolgáltatóipari szakmai szervezet
A magyar szolgáltatási szektor feltérképezése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Magyar Szolgáltatóipari Outsourcing Szövetség (HOA) – közölték a felek szerdán az MTI-vel.
A HOA saját iparági kutatásai szerint Magyarországon több mint 205 régiós és globális üzleti szolgáltatóközpont működik, mintegy 74 ezer embert foglalkoztatnak.
A szolgáltatóvállalatok egy része az anyacégen kívül további megbízók számára is végez szerteágazó szolgáltatásokat a pénzügyektől, a bérszámfejtésen és a hálózattervezésen át a legmagasabb szintű mérnöki tevékenységekig és az üzleti folyamatok automatizációjáig – áll a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal mérséklődött 2024 decemberében
Az ipari termelés volumene 2024 decemberében 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kamatkedvezmény a zöldhitelre
Még kedvezőbb lesz a népszerű lakáscélú zöldhitel a K&H-nál. A legnépszerűbb…
Tovább olvasom >Friss felmérés: A visszautasítástól való félelem bénítja a vállalkozásokat
Egy friss felmérés szerint a vállalkozások 33 százaléka a visszautasítástól…
Tovább olvasom >Jelentősen nőtt az Alibaba negyedéves nyeresége
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye jelentősen…
Tovább olvasom >