Egyre több fiatal tehet szert sokrétű logisztikai ismeretekre – az MLE a BSZC-vel és a BKK-val is együttműködést írt alá
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) októberben több új együttműködést is tető alá hozott. A Békéscsabai Szakképzési Centrummal és a Budapesti Közlekedési Központtal is megállapodás írt alá, ezek eredményeként pedig a logisztika iránt érdeklődő hallgatók, valamint iskolás csoportok is sokrétű szakmai ismeretekre tehetnek szert.
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) célja a logisztika társadalmasítása. Ennek keretein belül a szervezet rendszeresen indít saját logisztikai képzéseket, Budapesten és online oktatás formájában is. Emellett legújabb helyszínként már Nyíregyházán is Felsőfokú Logisztikai Menedzser képzés indulása várható. Országos szinten szakmai támogatást nyújtanak továbbá a logisztikai oktatás színvonalának magas szinten és naprakészen tartása érdekében. Ez azonban nemcsak abban nyilvánul meg, hogy már több évtizede megjelenik a szervezet szakmai tanulmánygyűjteménye, a Logisztikai Évkönyv, amelyben a szakmai innovációk tudományos színvonalú publikálására nyílik lehetőség, hanem folyamatosak az olyan szakmai partnerségek létrejötte is, amelyek szintén a magas színvonalú szakember utánpótlást segíthetik.
„Tavasszal a HR területen élen járó Trenkwalderrel írtunk alá megállapodást. A közelmúltban pedig további együttműködések is létrejöttek. Utóbbiak kifejezetten a fiatalok, valamint a logisztikai oktatásokban résztvevők számára előnyösek”
– mondta Dr. Doór Zoltán, a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke.
A Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) már egy éve a partnerek között
Itt az együttműködést többek között az indokolta, hogy a logisztika robbanásszerű fejlődését lehet megfigyelni, ezzel a fejlődéssel pedig fontos lépést tartani. A Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) számára fontos volt, hogy olyan együttműködéseket teremtsen, amelyek egyik oldalról szakmai, másik oldalról pedig a szakmán kívüli segítséget tudjon nyújtani.
„A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) leginkább szakmai oldalról tud minket támogatni. Hiszen a munkaerőpiacról és a gazdasági életből érkező legújabb tudást tudja számunkra biztosítani”
– mondta Mucsi Balázs, a Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) főigazgatója.
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) már egy éve együttműködik a Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) Kemény Gábor Technikummal. Az együttműködés részeként a szakmai szervezet már több céghez is elvitte az intézmény diákjait és tanárait.
„Nem mindennapi helyekre is el tudjuk juttatni a fiatalokat. Ezeken a legkorszerűbb logisztikai technológiákat ismerhetik meg, illetve megtapasztalhatnak olyan különlegességeket is, amelyeket nem biztos, hogy másképp láthatnának. Olyan cégek életébe is betekintést nyerhetnek például, ahol a legkorszerűbb robotokat alkalmazzák, vagy ahol 5G technológia alkalmazásával távolról vezérlik a daruk mozgását”
– közölte a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke.
A BSZC Kemény Gábor Technikum számára rendkívül fontosak a szakmai utak, amelyek során a diákok a gyakorlatban ismerhetik meg a különböző cégek és szervezetek logisztikai gyakorlatát.
„A Budapesti Közlekedési Központban is voltak már a tanulóink. Nagyon fontos, hogy ezáltal egy európai fővárosnak figyelhették meg a Forgalomirányító Központját. Ez egy unikális dolog, ami nagyon keveseknek adatik meg”
– emelte ki az együttműködés sikerére utalva Malatyinszki Péter, a BSZC Kemény Gábor Technikum igazgatója, aki hozzátette, hogy emellett Fényeslitkére is eljutottak már, ahol pedig Európa egyik legmodernebb logisztikai központját ismerhették meg. Mindemellett hamarosan a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) segítségével a Magyar Honvédség Anyagellátó Raktárbázisára (MH ARB) is ellátogathatnak, megismerve az ottani több száz fős rendezvény részeként a katonai logisztika világát.
A friss együttműködési megállapodás aláírásával, ezután a partnerség egy magasabb szinten folytatódhat. Ennek pedig leginkább a logisztikai tanulmányokat folytatók lesznek leginkább a haszonélvezői.
A BKK is örömmel írt alá együttműködési szerződést a szervezettel
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) a közelmúltban nemcsak a békéscsabai intézménnyel, hanem a Budapesti Közlekedési Központtal (BKK) is együttműködési megállapodást írt alá.
„A partnerségnek nagyon örülünk, hiszen így a továbbiakban is a logisztikai tanulmányokat folytató hallgatók és iskolás csoportok közelebbről megismerhetik fővárosunk közlekedésének színfalak mögött zajló logisztikai világát”
– hangsúlyozta Dr. Doór Zoltán.
Az együttműködési megállapodás részeként, a jövőben többek között közös szakmai rendezvények is létrejöhetnek, illetve a BKK Forgalomirányító Központjába is rendszeresen betekintést nyerhetnek a logisztikai területen tanulmányokat folytatók.
„A BKK-nál fontosnak tartjuk, hogy a modern és fenntartható főváros formálásába bevonjuk az innovatív és tehetséges fiatalokat. Ezért is örültünk az MLE-vel kötött partnerségnek”
– nyilatkozta az együttműködésről Sághy Andrea, a Budapesti Közlekedési Központ HR-igazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
Bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar…
Tovább olvasom >Mindenkinek a vásárló a fontos – mindig, mindenhol, mindenkor – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
A Business Days harmadik, szerdai napjának délelőttje az elmúlt másfél…
Tovább olvasom >Népszerűek voltak az elmúlt félévben a logisztikai események és oktatások
A Business Superbrands 2024 díjas Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) az…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >