Egyre több balatoni hotelt adnak el
Az ingatlanpiac jelentős változásokat mutat a hotel-, panzió- és étterem-üzletek terén. Egyik legnagyobb ingatlanos oldalon láthatóan megnőtt az eladó szálláshelyek és vendéglátóhelyek száma. Korábban is voltak eladó szálláshelyek és éttermek, de most száz feletti ilyen hirdetéssel találkozhatunk, és ez Magyarország különböző turisztikai célpontjait érinti, például Budapesttől Siófokig, Visegrádtól Hajdúszoboszlóig. Például Siófokon ötvennél is több eladó étterem és hotel található.
Ez a helyzet valószínűleg arra utal, hogy a Balatonnál nem volt olyan sikeres a nyári turisztikai szezon, mint várták. A KSH augusztusi adatai sem erősítették meg a hazai turizmus iránti optimizmust. Az adatok szerint tavaly augusztusban 896 ezer hazai vendégéjszaka volt a Balatonnál, míg idén 869 ezer, míg a külföldi vendégéjszakák száma ugyan emelkedett 357 ezerre az előző év 374 ezeréhez képest, az összesített vendégéjszakák száma idén augusztusban 1 millió 242 ezer volt, míg tavaly ugyanebben az időszakban 1 millió 253 ezer.
Egy példa a helyzetre, hogy Siófokon az eladó épületek között szerepel a Jókai Villa, ahol a jelenlegi 4 csillagos Villa Hotel működik, és most 1,1 milliárd forintért kínálják. Egy másik példa Visegrádon található, ahol 1,5 milliárd forintért eladó a 22 szobás Mr. Görgey Art Hotel & Bisztró. Ezenkívül számos más szálloda és étterem is eladó, beleértve a Mátyás Pince Éttermet Budapesten, a Kukorica Csárdát Balatonföldváron és a Littke Pezsgőházat Pécsen. Az ingatlanok árai igen változatosak, de a trend egyértelműen az eladó ingatlanok növekvő száma.
Kapcsolódó cikkeink
Turizmus és energia: Új lendület Dél-Európának
A nemzetközi gazdasági gondolkodásban régóta meghatározó szerepet játszott a „globális…
Tovább olvasom >Eurostat: tovább emelkedett az uniós turisztikai szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma
Az uniós turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák becsült száma 2024-ben elérte…
Tovább olvasom >Airbnb-tiltás a VI. kerületben: hotellé alakulnak a magánlakások
2026. január 1-től tilos lesz magánszálláshelyeket üzemeltetni Terézvárosban, ami radikálisan…
Tovább olvasom >További cikkeink
Így csökkenthetik négy lépésben a cégek higiéniai karbonlábnyomukat
Okos megoldásokkal a cégek csökkenthetik a hulladék mennyiségét, mérsékelhetik ökolábnyomukat,…
Tovább olvasom >A kör bezárul: már a boltokban a bizonyíték, hogy a visszaváltott Szentkirályi-palackokból is újra palackok lesznek
Az újrahasznosítható anyagok begyűjtése és újrahasznosítása új szemléletet honosít meg…
Tovább olvasom >Új tananyagot fejlesztett a kereskedelmi képzőhelyek számára az Oktatási Hivatal a Tesco közreműködésével
A kereskedelem teljes spektrumát felölelő, államilag akkreditált, új tananyagot fejlesztett…
Tovább olvasom >