Egymilliárdos fejlesztés: évi 800 tonna plusz
A Naki Mezőgazdasági Zrt. 1,02 milliárd forintos fejlesztést hajtott végre idén. A megújított tartási technológiával az eddigi 1700 helyett 2500 tonna hízósertés előállítását tervezik – közölte a társaság vezérigazgatója az MTI-vel.
A fejlesztést 42 százalékban az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap támogatásával finanszírozta a társaság – mondta Soltész Gyula. A cég a beruházás keretében hízósertéstelepén a teljes tartási technológiát megújította, egyben 3000-rel, 8500-ra növelte a férőhelyek számát.
A technológiai újítástól a hízók napi 800 grammos testtömeg-gyarapodását, valamint az abrakfelhasználás napi 3,3 kilogrammról 2,7 kilogrammra történő csökkenését várják, továbbá a hizlalási idő is csökken, 114-ről 98-100 napra. Számítások szerint a beruházás hét év alatt térül meg; az eddigi 17 000 hízó helyett 23-24 ezret értékesít majd a cég, amely 2009-ben egymilliárd forintot meghaladó árbevételt ért el – írja a szabadfold.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
10 éves a MOL Fresh Corner – az olimpiai bajnoktól a Tankcsapdáig mindenki az ország legkedveltebb hot-dogját ünnepli
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Maklárról a csillagokig: az űrcsoki utazása
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Exkluzív vásárlói bulit szervez a Lidl az egyik budapesti üzletébe
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >