Egy százalékos növekedést vár a magyar gazdaságtól a GKI
A GKI Gazdaságkutató Zrt. új előrejelzése szerint a magyar gazdaság az idén egy százalékkal nő, a GDP-arányos államháztartási hiány 4 százalék lesz.
A kutatóintézet keddi sajtótájékoztatóján közzétett új jelentésében megismételte a májusi egy százalékos gazdasági növekedési prognózisát, amelyet márciusban még nulla százalékban jelölt meg.
A GKI szerint idén a külső piacokra termelő és szolgáltató ágazatok, cégek termelése nő a leginkább. Az ipari bruttó termelés 5%-os növekedése kizárólag az export emelkedésének lesz az eredménye. A mezőgazdaságban a rettenetes tavaszi időjárás nagy veszteségeket okozott a zöldség-gyümölcs szektorban, a volumenhordozó gabona és kukoricatermés azonban nem sokkal fog elmaradni a tavalyitól. A kiskereskedelemben csak a karácsonyi szezonban várható növekedés.
A 2010. évi inflációs adatot a GKI a márciusi 4,3 százalékról 4,8 százalékra emelte. Az Orbán-csomagot alapvetően helyesnek, ugyanakkor megvalósítási kockázatokkal terhesnek minősítette Vértes András, a GKI elnöke.
A kutatóintézet szerint az idén a belföldi felhasználás fél százalékkal nő, az egyéni fogyasztás két százalékkal csökken, a beruházások egy százalékkal emelkednek, az export és az import egyaránt 10-10 százalékkal haladja meg a múlt évit
A világ összevont GDP-je a 2009. évi 0,9%-os visszaesés után 2010-ben 4%-kal bővül. Az USA GDP-je a 2009. évi 2,4%-os csökkenés után 2010-ben várhatóan 2,8%-kal emelkedik. A válságból való kilábalás az Európai Unióban nagyon lassú és differenciált lesz: a GDP a 2009. évi 4,2%-os csökkenés után 2010-ben 1%-kal emelkedik.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Negyvenhét éves csúcsot döntött az arabica kávé ára
Az arabica kávé határidős jegyzése 47 éve nem látott szintre,…
Tovább olvasom >Százharminc új járművel készül a megnövekedett ünnepi forgalomra a Magyar Posta
A Magyar Posta több mint 7 millió csomag kézbesítésére számít…
Tovább olvasom >Sok a jelentkezés, mégis gyakran kihívást jelent a hatékony toborzás a hazai vállalatoknak
A magyarországi cégek munkaerő-menedzsmenttel kapcsolatos tapasztalatai és elképzelései csak minimális…
Tovább olvasom >