Egy kézben a MOM Park teljes energetikai rendszerének üzemeltetése
Az E.ON üzemelteti januártól a MOM Park komplex energetikai rendszerét. Az új megállapodásnak köszönhetően a bevásárló- és irodaközpont egy kézből kapja az áramot, a fűtést és a hűtést, de az épületegyüttes energetikai rendszerének üzemeltetését és karbantartását is az energiacég látja el. Az E.ON úgynevezett integrált energetikai megoldásának része, hogy a meglévő infrastruktúrát teljesen átvizsgálják és szükség esetén úgy alakítják át, hogy abban hangsúlyosan jelenjenek meg a fenntarthatósági szempontok.
Az E.ON és a MOM Park tulajdonosa, az OTP Ingatlanbefektetési Alap között létrejött szerződés 2020. január 1-től lépett életbe egy éves időtartamra. Ennek keretében az energiavállalat a szolgáltatáshoz szükséges földgáz mellett hűtést, fűtést és villamosenergia-ellátást is biztosít, és az üzemeltetési feladatokat is ellátja. A megállapodás különlegessége, hogy a bevásárló- és irodaközpont energiaellátása egy kézből valósul meg egy konzorciumi megállapodás keretében, az E.ON partnere az EMEF Első Magyar Energetikai Fejlesztő és Szolgáltató Kft. A megbízást a konzorcium az OTP Ingatlanbefektetési Alap tenderén nyerte el.
„Büszkék vagyunk rá, hogy Budapest egyik legimpozánsabb bevásárló- és irodaközpontja a mi energetikai megoldásainkat választotta. Az E.ON az épületegyüttes jelenlegi adottságainak és rendszereinek alapos feltérképezése alapján integrált koncepciót szab a MOM Parkra. Egyszerűsítünk a korábbi gyakorlaton, ezáltal hatékonyabb működést biztosítunk” – nyilatkozta Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária Zrt. Igazgatóságának tagja.
Az E.ON vállalta, hogy tervet készít az energiaközpont korszerűsítési stratégiájára is, illetve felújítja az épületegyüttesben található gázmotort.
„Az E.ON stratégiai szemlélete és integrált energetikai megoldásai garanciát jelentenek számunkra, hogy a következő egy évben nem csak zökkenőmentes üzemeltetésre, de környezettudatos fejlesztési megoldásokra is számíthatunk. Az energiaközpont folyamatos korszerűsítése, az újító megoldások a költséghatékonyságot és a fenntarthatóságot egyaránt biztosítják majd. Ezek az értékek az OTP Ingatlanbefektetési Alap gazdálkodási stratégiájának alapvető célkitűzései” – hangsúlyozta Dr. Tóth Nándor, az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója.
A mintegy 29 ezer négyzetméteres bevásárlóközpontban, illetve a hozzá tartozó 17 ezer négyzetméteres irodaházban a korszerű és hatékony energetikai rendszer üzemeltetéséhez – távfelügyelet mellett – mindössze két emberre lesz szükség a jövőben.
Kapcsolódó cikkeink
2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Az EU kiskereskedelmi kiadásainak aránya tovább csökken: jelentés a GfK-tól
A GfK legfrissebb tanulmánya szerint az Európai Unió kiskereskedelmi kiadásainak…
Tovább olvasom >Több ezer eladó fog hiányozni a német kiskereskedelmi szektorból 2027-re
A német élelmiszer-kiskereskedelmi ágazatban 2027-re hatalmas hiány várható szakképzett munkaerőből,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az OMV 2025 végéig csaknem 50 ultragyors töltőpontot ad át az országban
Magyarországon már 15 helyszínen lehet igénybe venni az OMV új…
Tovább olvasom >Több mint 1,2 milliárdos korszerűsítés a székesfehérvári INTERSPAR hipermarketben
A SPAR folyamatosan arra törekszik, hogy áruházai kényelmes körülményeket biztosítsanak…
Tovább olvasom >A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették…
Tovább olvasom >