Egy jó szó a Tescótól
A Tesco Global Áruházak Zrt. is részt vesz az Ünnepi Könyvhét alkalmából megrendezésre kerülő „Vegyen egy jó szót” jótékonysági akcióban, amelynek keretében huszonegy neves magyar író és költő kézírásos szavát lehet megvásárolni.
A Tesco 50.000 forint értékű vásárlási utalványt ajánlott fel egy szóért. Az áruházlánc az ORSZÁGVISSZAGYARAPÍTÁS szót vásárolta meg Závada Pál tollából.
A Szegénység és Társadalmi Kirekesztés Elleni Küzdelem Európai Évének keretében, huszonegy neves magyar író és költő kínálja egy-egy kéziratos szavát az Ünnepi Könyvhét alkalmából. Egy A/4 papírra leírt kéziratos szó legalább három darab konzerv megvásárlásával kerülhet annak birtokába, aki részt vesz június 3-án az Írók Boltjában (Budapest, Andrássy út 45.) megrendezésre kerülő eseményen.
A huszonegy író és költő: Bereményi Géza, Csukás István, Dragomán György, Esterházy Péter, Forgách András, Háy János, Juhász Ferenc, Kányádi Sándor, Konrád György, Kovács András Ferenc, Kukorelly Endre, Nádas Péter, Nádasdy Ádám, Parti Nagy Lajos, Rakovszky Zsuzsa, Spiró György, Szabó T. Anna, Tóth Krisztina, Varró Dániel, Vathy Zsuzsa és Závada Pál.
A szavak ellenértékét maguk az írók határozzák meg. Bereményi Géza például lazackonzervet, Esterházy Péter fűszeres halkonzervet, Nádas Péter mazsolát, csokoládét, olívaolajat vagy jó minőségű, nem parfümizált lógatós teát kér egy-egy kéziratos szaváért.
A huszonegy író és költő a kirekesztettekkel és a hajléktalanokkal vállal szolidárist ebben az akcióban. A konzerveket a Dankó utcai hajléktalanóvoda, a Szobi utcai hajléktalan-lábadozó lakói, valamint nyomorgó, munkanélküli újságírók számára ajánlották fel. Az akció a gyűjtők számára különös lehetőség, hiszen a mai írók már ritkán írnak kézírással – Esterházy Pétert vagy Nádas Pétert kivéve.
„Nagy megtiszteltetés a Tesco számára, hogy támogatóként részt vehetünk a „Vegyen egy jó szót” akcióban, és Závada Pál Országvisszagyarapítás szavának megvásárlásával hozzájárulhatunk ahhoz, hogy huszonegy neves magyar költő és író felhívja a figyelmet a társadalmi szolidaritás szükségességére, amit az áruházlánc is fontos értéknek tart. Az adományunkért cserébe kapott jó szót a Tesco 22 ezer dolgozójának fogjuk továbbítani”, mondta Iglódi-Csató Judit, a Tesco kommunikációs igazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Rangos díjakkal ismerték el a SPAR kevesebb műanyagot igénylő, innovatív csomagolási megoldását
Két rangos díjjal tüntették ki a SPAR Magyarország innovatív csomagolástechnológiáját.…
Tovább olvasom >Távozik a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója
Távozik a posztjáról a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója március 5-ével –…
Tovább olvasom >Hungexpo: több mint 23 ezer látogató kereste fel a Utazás+ Kiállítást és a Budapest Boat Show-t
Több mint 23 ezer látogató kereste fel a 47. Utazás+…
Tovább olvasom >