Eddig egyetlen cég kapott élelmiszer-ipari bankgaranciát
Eddig egyetlen bankgarancia-kérelmet hagyott jóvá a Magyar Fejlesztési Bank azon program keretében, amelyet a válság miatt bajba került, de egyébként életképes élelmiszer-ipari vállalkozások számára dolgoztak ki – értesült a Napi Gazdaság.
A lap szerint eddig 11 igénylés érkezett a bank hiteligazgatóságához, összesen mintegy 12 milliárd forint összegben.
A programra összesen 30 milliárd forintot különített el az állam. Jellemzően hús- és konzervipari, továbbá gabonakereskedelemmel foglalkozó vállalkozásoktól érkeztek konkrét igények, az egyetlen jóváhagyott kérelem esetében már kiadták a bankgarancia-nyilatkozatot, ami lehetővé teszi az igényelt kölcsön lehívását.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Magyar Édességgyártók Szövetsége: trendek 2025-ben és kilátások 2026-ra
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2026: Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Így változik az egyéni vállalkozók élete január 1-től: 20 millió forintra emelkedik az alanyi adómentes keret, átalakul a SZOCHO
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
