Decemberben a vártnál jobban nőtt a foglalkoztatás az Egyesült Államokban
A vártnál nagyobb mértékben nyolc havi csúcsra emelkedett decemberben az Egyesült Államok nem mezőgazdasági ágazataiban a foglalkoztattak számának a növekedése az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet szerdán közzétett jelentése alapján.
A humánerőforrás-gazdálkodási, bérgazdálkodási és adózási szolgáltatásokat nyújtó intézet (Automatic Data Processing, ADP) kimutatása szerint decemberben szezonális kiigazítással 202 ezerrel nőtt novemberhez képest az Egyesült Államok nem mezőgazdasági ágazataiban a foglalkoztatottak száma.
Novemberben 124 ezer volt a foglalkoztatottak számának havi növekedése, decemberre pedig gazdasági szakértők ennél nagyobb, 160 ezres növekedést vártak. A decemberben ténylegesen elért 202 ezres növekedés nyolc hónapja, április óta a legmagasabb volt. Áprilisban 255 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma.
A december havi 202 ezres növekedésből a termelőipari ágazatok 29 ezerrel vették ki a részüket, a szolgáltatóipari ágazatokban pedig 173 ezer volt a növekedés.
A szolgáltatóipari ágazatok közül csak az információs és vendéglátási szolgáltatásokban történt létszámcsökkenés, az alkalmazottak száma 14, illetve 21 ezerrel csökkent. A legnagyobb növekedést a kereskedelmi, szállítási és közüzemi ágazatok érték el 78 ezer új állás létesítésével. A szakmai és üzleti szolgáltatásokban 61 ezer új munkahely létesült, az oktatásban és egészségügyben pedig 49 ezer.
A termelőiparban elért növekedés kizárólag az építőiparnak volt köszönhető: 37 ezerrel nőtt az építőipari alkalmazottak száma, ebből 7 ezret vont le a feldolgozóiparban és egy ezret a nyersanyag- és bányaiparban bekövetkezett létszámcsökkentés. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Versenyhátrányba kerülhet Magyarország a vendégmunkásokért folytatott harcban
Az elmúlt három évben több mint 100 ezer vendégmunkás érkezett…
Tovább olvasom >Az amerikai kiskereskedelmi forgalom a vártnál jelentősebben bővült júliusban
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál jelentősebben bővült a…
Tovább olvasom >Júliusban lassult az infláció az Egyesült Államokban
Júliusban a várakozásoknak megfelelően lassult az infláció és a maginfláció…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >