Danubius Hotels: nőtt a bevétel, csökkent a veszteség
A Danubius Hotels Nyrt. az első negyedévben 1,145 milliárd forint adózás előtti veszteséget könyvelt el, 486 millióval kevesebbet az egy évvel korábbinál, bevétele a tavalyi hasonló időszakhoz képest 11 százalékkal, 8,289 milliárd forintra nőtt – közölte a szállodatársaság hétfőn a nemzetközi szabvány szerinti (IFRS) konszolidált jelentésében a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Az év első negyedévében, amely mindig a Danubius legrosszabb időszaka az üzemi veszteség 1,868 milliárd forint, ami 18 százalékkal kevesebb a 2011 első negyedévinél.
A kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti veszteség (EBITDA) 720 millió forint volt a bázisidőszaki 1,215 milliárd
forinttal szemben.
A beruházások és befektetések értéke 2012 első negyedévében 0,4 milliárd forintot tett ki szemben a tavalyi első negyedévi 1,6 milliárd forinttal, amikor jelentős gyógyászati beruházások történtek a cseh, szlovák és romániai leányvállalatoknál.
A csoport foglaltság az első negyedévben 46,1 százalék volt, szemben az egy évvel korábbi 44,8 százalékkal.
A magyarországi szegmens bevétele az idei első negyedévében 4,4 milliárd forint volt, ami 5 százalékos javulást jelent. Az üzemi veszteség 9 százalékkal mérséklődve 1,5 milliárd forint volt.
A cseh szállodák jelentős, 27 százalékos bevétel növekedést mutatnak. Az üzemelési nyereség 2012 első negyedévében 34
millió forint volt, szemben a tavaly első negyedévi 176 millió forint veszteséggel.
A szlovák szegmens árbevétele 2012 első három hónapjában 10 százalékkal emelkedett. A működési vesztesége az első negyedévben 377 millió forint volt, szemben a tavalyi hasonló időszak negyedévi 414 millió forint veszteséggel.
A román szegmens bevétele 29 százalékot emelkedve 281 millió forintot tett ki az első negyedévében. A működési veszteség 39 millió forint volt szemben az előző év hasonló időszakában elért 72 millió forinttal.
A Danubius részvényei a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában forognak. A papír a hétfői tőzsdenapot 4,06 százalékos csökkenéssel, 2.715 forinton zárta. Az elmúlt egy évben a legalacsonyabb ára 2.535, a legmagasabb 3.850 forint volt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Meglepetés a nemzetközi szállodaláncok rangsorában: a nagy nevek alulteljesítettek
A nemzetközi szállodaláncok között végzett felmérésben meglepő eredmények születtek, amelyek…
Tovább olvasom >Borravaló vagy szervizdíj
Gyakran nagy bizonytalanság övezi a témát: a mára szinte mindenhol alkalmazott…
Tovább olvasom >Az NTAK-ból már látszik: 16%-kal nőtt az utazók száma az őszi szünetben
Kiemelkedő utazási kedvet hozott hazánkban az október 26. és november…
Tovább olvasom >