Czomba Sándor: a foglalkoztatás bővítése hozzájárul a versenyképesség növeléséhez
Az Európai Unió Tanácsa féléves magyar elnökségének célkitűzése, hogy a foglalkoztatás bővítésével is biztosítsa az európai versenyképesség növelését – jelentette ki kedden a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára Brüsszelben.
Czomba Sándor, a Foglalkoztatási Szociálpolitikai Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Tanács (EPSCO) ülését megelőzően újságírók előtt emlékeztetett: a július elsején kezdődött magyar uniós elnökség a versenyképesség fenntartását, növelését tűzte ki céljául, amelyben a foglalkoztatáspolitikának nagyon fontos szerepe van.
Elmondta, amíg Magyarország a foglalkoztatási és a munkanélküliségi adatokat tekintve 2010-et megelőzően az utolsó helyek egyikén foglalt helyet a tagországok sorában, addig mára az Európai Unió első hét tagállama között van. A pozíció, illetve az elért eredmény megtartásához számos olyan intézkedésre van szükség, amelyek segítik és bővítik a foglalkoztatást, noha a munkaerő-tartalékok kimerülőben vannak – jelezte.
Meg kell tehát találni azt a munkaerő-tartalékot, amely az országhatárokon belül rendelkezésre áll – mondta. Meg kell találni azt a nagyjából 300 ezer embert, akik munkakeresőből munkára késszé tehetők – emelte ki. A versenyképesség növeléséhez tehát a munkás kezek mellett a szükséges tudás megszerzésének biztosítására is szükség van – hívta fel a figyelmet.
Magyarország a keddi tanácsülésen szakpolitikai eszmecserét kezdeményez majd a fogyatékossággal élők társadalmi befogadásának elősegítéséről és a szakminiszterek jóvá kívánják hagyni az Európai Szemeszter országspecifikus ajánlásainak foglakoztatási és szociális fejezeteit – tájékoztatott Czomba Sándor.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >Csökkent a munkahelyi stabilitásérzet a fiataloknál
Visszaesés látható a dolgozó fiataloknál: a munkahelyüket csak 51 százalékuk…
Tovább olvasom >Tízből hat külföldön dolgozó magyar szerint könnyű volt a beilleszkedés
Minden tizedik magyar munkavállaló rendelkezik már külföldi tapasztalattal, legtöbben Németországban,…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >