CSR Hungary Summit 2023: Ahol jó lenni! Ahol jó tanulni! Ahol jó fejlődni!
A CSR Hungary konferenciák 2006-tól a CSR Hungary vállalati felelősség és fenntarthatóság döntéshozóinak vezető szakmai rendezvényei. Idén, az őszi CSR Hungary Summit 2023. október 27-én, a Gundel Palotában várja a gazdasági döntéshozókat és szakembereket.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2023/10/w3-Takacs_Julia-11.jpg)
Takács Júlia
„Napról napra újabb és újabb iparági kezdeményezések és szabályozások látnak napvilágot a vállalati felelősség és fenntarthatóság (napjainkban ESG-nek nevezett!) világában. Ezért nélkülözhetetlen a fő trendek és folyamatok beazonosítása. A valóság és az elmélet összekapcsolása az alap. Erre lehet olyan megoldásokat bemutatni, melyek a cégek, vállalkozások, szervezetek saját vállalati felelősség és fenntarthatóság politikáját, stratégiáját, programjait, kommunikációját támogatják”
– mondja Takács Júlia, a CSR Hungary alapító-ügyvezetője, CSR szakértő és tanácsadó. A CSR Hungary Konferenciák ezt a célkitűzést követik. Hírt adnak olyan trendekről és folyamatokról is, melyek akár következő évben (években) kerülnek majd a fő sodorba…
2023-as őszi CSR Hungary Summit (2023. október 27-én, Budapesten a Gundel Palotában) 3 fő témája, mely most is a gyakorlat, az üzleti mindennapok tükrében mutatja be a fő vállalati fenntarthatóság és felelősség trendeket. Fenntarthatóság a geopolitika korában- egyensúly keresése Jeffrey Sachs: “a fenntarthatóság váltotta fel a hidegháborút, mint a globális politika domináns témáját”. A „fenntarthatóság geopolitikáját” a kormányzás új megközelítéseként határozta meg, amely felismerte a háború, a terror és a korrupció ökológiai hátterét, és megoldást keresett ezekre a problémákra. Kulcsszavak: fenntartható fejlődés, éghajlat, kihívások és válaszok, permanens válság, zöld átmenet, dekarbonizáció, digitális és körforgásos gazdaság, a fenntarthatóság „államosítása”, katonai bizonytalanság kor, Az ESG bűvöletében: út a szabályozási megfeleléshez
A jelenlegi változtatások a jelentéstételi követelmények legjelentősebb átalakítását jelentik a kezdetek óta. Ezek a változtatások új hírnév-, pénzügyi és jogi kockázatoknak teszik ki a vállalkozásokat. Továbbra is fennállnak azok a nehézségek, amelyekkel a vállalatok szembesülnek a jogszabályoknak való megfelelés biztosításához és a befektetői közösség tájékoztatásához szükséges információk biztosításában is. Jogos kérdésként vetődik fel, mely keretrendszert vegye figyelembe az Ön szervezete? Milyen szempontok alapján döntsön? Kulcsszavak: ESG, CSRD, CSR, versenyképesség, adórendszer.
Sport, egészség, fenntarthatóság, munkavállalói jóllét Miért fontos a fenntarthatóság a sportban? Ami először eszünkbe jut: a sportesemények megrendezése gyakran nagy szénlábnyommal jár, és hatalmas anyaghulladékot termel. Lehet másként is… Hogyan kapcsolódik a sport, egészség a munkavállalói jólléthez, a fenntarthatósághoz? Kulcsszavak: fenntartható sport, egészség, fizikai és szellemi jólét, munkavállalói jóllét, ökológiai lábnyom.
Meghívott előadók többek között: Panulin Ildikó, a Szerencsejáték Zrt. vállalati kommunikációs főosztályvezetője Schmitt Petra, a Budapest 2023 Nonprift Zrt. fenntartható menedzsere
Mihály Eszter, a Hell Energy cégcsoport CSR és fenntarthatósági menedzsere
Dr. Toldi Ottó, a Klímapolitikai Intézet vezető elemzője
Takács Júlia, a CSR Hungary alapító-ügyvezetője, CSR szakértő és tanácsadó
Részletek és regisztráció a CSR Hungary Summit Konferencia folyamatosan frissülő online oldalán:
https://csrhungary.eu/csr_esemenyek/csr-hungary-konferenciak-csr-hungary-summit-2023/
Kapcsolódó cikkeink
A Valentin-napi hulladék kétharmada nem újrahasznosítható
Az Európai Unióban egyetlen Valentin-napon több mint 100 000 tonna…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és természetvédelem egy nagyberuházásban
Az idén tavasszal nyíló Le Primore Hotel & Spa nemcsak…
Tovább olvasom >KPMG: a magyarországi nagyvállalatok 78 százaléka készített tavaly fenntarthatósági jelentést
A legnagyobb 100 magyarországi nagyvállalat 78 százaléka készített tavaly fenntarthatósági…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >