CSR HUNGARY DÍJ- 15X
2022. október 18-án, a Danubius Hotel Hungaria City Centerben 15. alkalommal került sor az önkéntes, nyilvános Magyar Üzleti Felelősség Díj, a CSR Hungary Díj átadására. A Díj elnyerése 2 éves védjegyhasználati programban való részvételt is jelent a vállalati fenntarthatóság és felelősség legjobbjai számára.
A CSR Hungary Díj elismert felelős üzleti díj, elismert bizottsággal, 15. éve. Maga a CSR Hungary 17. éve – 2006 óta – vezető és úttörő szerepet játszik Magyarországon abban, hogy a felelősségteljesebb és fenntarthatóbb üzleti modellek elterjedjenek hazánkban. A mindennapi gyakorlatban is. Versenyképesebbé váljanak az országunkban működő cégek/szervezetek, miközben az egyén számára is a magasabb életminőséget jelenthesse a vállalati felelősség és fenntarthatóság.
Egy hazai „alulról” jövő, önálló kezdeményezés eredménye – európai díjakat is megelőzve –, mely évente értékeli Magyarország legkiemelkedőbb felelős és fenntartható kezdeményezéseit, projektjeit, és menedzsmentrendszereit az üzleti szektorban. Összehangolva a helyi értékeket a nemzetközi szakmai igényekkel. Nemzetközi szakmai partner: MHC International.
Takács Júlia, a CSR Hungary alapító-ügyvezetője, az EMVFE (Első Magyar CSR Egyesület) alapító-elnöke:
„A Magyar Üzleti Felelősség Díj, a CSR Hungary Díj programja hatékony, elismert platformmá vált a legjobb gyakorlatok megosztására, a benchmarkingra és az egymástól való tanulásra. Ez a program évente lehetőséget kínál a szervezeteknek, hogy bizalmat és tudatosságot teremtsenek az érdekeltek körében. Felelős és fenntarthatósági irányításuk bemutatásával. Ebben nem kis szerepe van a 2006-tól komplex szakmai és kommunikációs háttérként szolgáló CSR Hungary márkánknak.
2020-2022-ben a COVID 19 járvány világszerte sokkot okozott a gazdaságban, társadalomban, környezetben. Számos iparágat és céget is térdre kényszerített. Sok helyen ez a munkahelyek elvesztésével járt. 2023-ban az orosz-ukrán háború ezt a helyzetet tovább mélyítette. Kellenek a stabil pontok, a biztonságérzet…
A vállalati felelősségvállalásnak és fenntarthatóságnak fokozottan szerepe lesz e helyzet kezelésében. A jelenlegi üzleti modellek újragondolásával párhuzamosan.”
A CSR Hungary Díj értékelési folyamatát Bizottság felügyeli, mely elismert bírákból áll: a legkülönbözőbb iparágakból és üzleti szakmai szervezetek vezetőiből. A testület tagjai a tisztességes és objektív kiválasztási folyamatot biztosítják.
A BIZOTTSÁG TAGJAI
- Takács Júlia, a CSR Hungary alapítója, ügyvezető igazgatója
- Bihall Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara oktatási- és képzési ügyekért felelős alelnöke és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke
- Illyés Péter, a BME Balatonfüredi Tudáscentrum igazgatója, Innovációs és folyamatfejlesztési szakértő
- Kissné Kászon Gabriella, a VOSZ Budapesti és Pest megyei Regionális Szervezetének elnöke, a Pest Megyei és Érd Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Kereskedelmi tagozati alelnöke
- Kőrösi Mária, egyetemi docens, a Széchenyi Társaság elnökségi tagja
- Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke
- Osadcow Gergely, a Magyar Ingatlanközvetítők Országos Szövetségének (MIOSZ) elnöke
- Regensburger Tamás, a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnökségi tagja
- Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének alelnöke, EMVFE elnökségi tagja
- Szatmáry-Jähl Angéla, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara alapító tagja
- Szent-Ivány Ágnes, a Joint Venture Szövetség Etikus Üzleti Magatartás Bizottság elnöke, a Sándor Szegedi Szent-Ivány Komáromi Eversheds Ügyvédi Iroda vezetője és egyik alapító partnere
- Sztranyák József, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, a VOSZ Közép-magyarországi Regionális Szervezet irányító testületének elnökhelyettese
Ismerd meg a Bizottság tagjait itt!
A CSR Hungary Díj nyertes pályázatai a megoldásokat tárják elénk. Betekintést adva a felelős vezetőknek további ötletekhez, innovatív gondolatokhoz.
A CSR HUNGARY 2022 DÍJAZOTTJAI
LEGJOBB FELELŐS ÉS FENNTARTHATÓ VÁLLALATÉRT kategória
- LIDL Magyarország Kereskedelmi Bt. / Felelősséggel, a jövőért
LEGJOBB CSR PROGRAMÉRT (KÖZÖS ÜGYEK-KÖZÖS FELELŐSSÉG) kategória
- Auchan Magyarország Kft. / Mind egyformák vagyunk!
- Duna-Dráva Cement Kft. / „Zöld Megoldás-pályázat”, „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíjprogram, Zöld Alternatíva Vetélkedő
- Henkel Magyarország Kft. – A Henkel Magyarország Beauty Care üzletága / Habmesékkel egy jobb életért
- HUNGAROPHARMA Zrt. / Együtt a helyi közösségekért pályázati program
- HUNGAROPHARMA Zrt. / Ökopatika program
- Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. / Knorr-Bremse Local Care önkéntes program: Együtt a közösségekért!
- TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. / „Ön választ, mi segítünk” program
LEGJOBB INNOVÁCIÓ A KÖRKÖRÖS GAZDASÁGÉRT kategória
- HELL ENERGY Magyarország Kft. / FLOEWATER MÁRKA
- LIDL Magyarország Kereskedelmi Bt. / REset Plastic műanyagstratégia fejlesztési pontjai és elért eredményei
LEGJOBB KÖRNYEZETI FELELŐSSÉGVÁLLALÁSÉRT kategória
- Auchan Magyarország Kft. / Auchan Magyarország környezeti felelősségvállalásért
- Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. / Ökotudatos fejlesztések és széleskörű környezeti felelősségvállalás a Knorr-Bremsénél
LEGJOBB BELSŐ CSR MEGOLDÁSOKÉRT kategória
- Henkel Magyarország Kft. / „Tegyünk együtt a holnapért” munkavállalói önkéntességi programja
- Trivium Packaging BSC, Europe / „Fókuszban egy egészséges és emberközpontú munkakörnyezet kiépítése és formálása”-program
LEGJOBB CSR KOMMUNIKÁCIÓÉRT kategória
- Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. / CSR kommunikáció kívül-belül a Knorr-Bremsénél
LEGJOBB CSR/FENNTARTHATÓSÁGI VEZETŐ 2022 kategória
- Szabó Ervin (Igazgatósági tag, Vezérigazgató – Kulcs-Soft Nyrt.)
KÉT KÜLÖNDÍJ ÁTADÓNK
- EUROPA DESIGN
Trivium Packaging BSC, Europe /
„Fókuszban egy egészséges és emberközpontú munkakörnyezet kiépítése és
formálása”-program
„Az Europa Designban 27 éve dolgozunk a munkahelyi környezet optimalizálásán, és stratégia wellbeing élmény fizikai környezetének kialakításán. Ebben – Magyarországon elsőként – a Nemzetközi WELL Building Intézet tanúsítása szerint kialakított központunkból támogatjuk a WELL minősítés hazai elterjedését.
A pandémia miatt felerősödő Hybrid munkakörnyezeti tanácsadás kiemelt feladatunkká vált. Hisszük, hogy egy felelős munkáltató képes megteremteni azt a biztonságot nyújtó munkahelyi környezetet, amely visszacsábítja a munkatársakat, de ugyanakkor kockázatelemzéssel figyel a home office körülmények mentális és fizikai tényezőire is.
Az idei évben a CSR Hungary WELL Done különdíjunk odaítélésekor ezen szempontoknak megfelelő jógyakorlatokat kerestük a pályaművek között. 2022-ben a Trivium Packaging BSC, Europe „Fókuszban egy egészséges és emberközpontú munkakörnyezet kiépítése és formálása”-programja részére ítéltük a Díjunkat.” – emelte ki Feuertag Ottó, az Europa Design alapító-tulajdonosa.
- Trade magazin
- Auchan Magyarország Kft. / Mind egyformák vagyunk!
- Henkel Magyarország Kft. / „Tegyünk együtt a holnapért” munkavállalói önkéntességi programja
„A 2006-ban alapított CSR Hungary és a szintén 2006-ban alapított Trade magazin együtt jubilál idén. Az elmúlt 15 évben mindkét oldal igyekezett minél többet tenni saját fenntarthatósági programjaik megszervezésével, és más események támogatásával. A Trade magazin idén 4. alkalommal kapcsolódott a CSR Hungary versenyhez, hogy a nyertes FMCG-piaci pályázatok közül kettőt ismét kiemeljen, támogatva ezzel is őket a még szélesebb körű megismertetésben.
2022-ben a választásunk az Auchan Magyarország Kft. „Mind egyformák vagyunk” CSR-programjára és a Henkel Magyarország Kft. „Tegyünk együtt a holnapért” munkavállalói önkéntességi programjára esett, mint más vállalatok számára is példaértékű és követendő közösségi programok.
– Bízunk benne, hogy jövőre ismét partnerei lehetünk a CSR Hungary-nek és újra kiemelhetünk majd különdíjunkkal 1-1 FMCG projektet. Ezúton is gratulálunk minden nyertesnek a sikeres megmérettetéshez és a pályázatokban olvasott programjaikhoz és eredményeikhez – mondta Hermann Zsuzsanna, a Trade magazin ügyvezető-főszerkesztője.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >DRS-rendszer Magyarországon: tanácsok a sikeres visszaváltáshoz
2024. január 1-jén indult el Magyarországon a DRS (Deposit Return…
Tovább olvasom >Start-uppal együttműködve kínál fenntarthatóbb kávét a német Kaufland
A Cotierra nevű startuppal együttműködésben törekszik a Kaufland arra, hogy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >