Csökkenti a Lidl a tojás árát
A Lidl Magyarország ismét a magyar vásárlók kedvére tesz és a mai naptól csökkenti az egyik legfontosabb alapélelmiszer árát: átlagosan közel 5%-kal lesz olcsóbb a tojás. A magyar vásárlók körében a legkeresettebb a klasszikus 10-es és a gazdaságos 30-as kiszerelés, melynek okán, az utóbbi árát csökkentette a legnagyobb mértékben, közel 7%-kal az áruházlánc.

A legkeresettebb a klasszikus 10-es és a gazdaságos 30-as kiszerelés
A Lidl híres arról, hogy megfizethető áron kínálja a kiváló minőségű és ár-érték arányú termékeket, ezzel segítve a magyar családokat a napi bevásárlásban. A hetente megújuló akciókon, a Lidl Plus alkalmazásban elérhető kuponokon és a nagyobb kiszerelés vagy mennyiség után adott kedvezményeken felül a diszkontáruházlánc most egy újabb lépést tesz, hogy a napi bevásárlás gazdaságos legyen. A Lidl áruházaiba kizárólag magyar beszállítóktól érkeznek tojások, összesen 7-féle kiszerelésben és méretben, melyek ára átlagosan mintegy 5 százalékkal csökken. A magyar vásárlók az M-es méretű klasszikus 10-es és a gazdaságos 30-as kiszerelésből vásárolják a legtöbbet, az összes értékesített mennyiség közel felét ez a kétfajta termék teszi ki. Az árcsökkenés a 30-as kiszerelés esetében meghaladja a 160 forintot.
„Kínálatunkat és a kedvezményeket is maximálisan a vásárlók igényeihez igazítjuk, ezért egy olyan alapélelmiszer árát csökkentjük, amely minden háztartásban megtalálható. Hiszen az jelenti a legnagyobb segítséget, ha a mindennapi bevásárlást tudjuk könnyebbé és gazdaságosabbá tenni. A mai árcsökkentéssel a legnépszerűbb 30-as kiszerelésű tojás ára 6,9%-kal, a 10 darabos S-es méretű tojás ára 4,9 %-kal csökken, de például az extra sárga L-es tojásért is 6,7%-kal kell kevesebbet fizetni, ami újabb segítséget jelent a háztartások számára”
– mondta Kovács Tibor, a vállalat élelmiszer beszerzésért felelős ügyvezetője.
Az egyik legkedveltebb alapélelmiszer
Szinte minden nap eszünk tojást, legalábbis a KSH élelmiszer-fogyasztásra vonatkozó 2022-es adatai alapján átlagosan évente 150 tojást esznek a magyarok. Vidéken azonban még ennél is népszerűbb ez a rendkívül sokoldalúan felhasználható élelmiszer, ugyanis míg a fővárosban átlagosan 113 tojást esznek, addig a kisebb településeken, községekben az országos átlagnál jóval többet, 174 darabot.
Kapcsolódó cikkeink
Komoly átalakulásban a magyar tésztapiac
A szokások változása alapjaiban formálják át a magyar tésztapiacot –…
Tovább olvasom >Sok a húsvéti újdonság a Lidl-nél
A Lidl Magyarország idén húsvétkor is bő kínálattal és kedvező…
Tovább olvasom >Néha majd főétkezünk!
A snackelést cikkünk elsősorban a paradigmaváltásra számítók szemszögéből vizsgálja. A…
Tovább olvasom >További cikkeink
Komoly átalakulásban a magyar tésztapiac
A szokások változása alapjaiban formálják át a magyar tésztapiacot –…
Tovább olvasom >Linamar és Gallicoop vezeti továbbra is a Békés vármegyei TOP100 vállalati listát
Továbbra is a Linamar Hungary Zrt. és a Gallicoop Zrt.…
Tovább olvasom >Magyarország gazdasági sérülékenysége: okok, következmények és lehetséges kiutak
Az elmúlt évek gazdasági folyamatai ismét ráirányították a figyelmet a…
Tovább olvasom >