Csökkent a Ryanair nyeresége az első üzleti félévben: bevételnövekedés mellett mérsékelt eredmény
A Ryanair, Európa egyik legnagyobb fapados légitársasága, jelentős nyereségcsökkenést könyvelt el az idei pénzügyi év első félévében, amely szeptember végéig tartott. A cég közlése szerint az adózott eredménye 18 százalékkal, 1,791 milliárd euróra csökkent, ami részvényenként 1,59 eurónak felel meg. Az előző év ugyanezen időszakában ez az érték még 2,178 milliárd euró, részvényenként 1,90 euró volt. Az elemzői előrejelzések minimálisan magasabb, 1,8 milliárd eurós profitot vártak.
A légitársaság működési eredménye 17 százalékkal, 2,015 milliárd euróra esett vissza, míg a bevételek enyhén, 1 százalékkal, 8,692 milliárd euróra növekedtek. Ez a szerény növekedés azonban nem volt elegendő a nyereség csökkenésének ellensúlyozására.
Annak ellenére, hogy az átlagos viteldíjak 10 százalékkal csökkentek, a kedvezőbb árak több utast vonzottak a légitársasághoz. Az utasforgalom 9 százalékkal nőtt, elérve a 115 millió főt az első üzleti félév során. A légitársaság optimistán tekint a jövőbe, és a teljes pénzügyi évre 200 millió utast vár.
A Ryanair a következő, 2026. március végéig tartó pénzügyi évre vonatkozóan csökkentette utasnövekedési várakozását. A korábbi 215 millióról 210 millióra mérsékelte a célszámot a Boeing gyártási és szállítási késései miatt, ami befolyásolhatja a légitársaság kapacitásbővítési terveit. A Boeing szállítási problémái komoly hatással lehetnek a Ryanair működésére, mivel a flotta növekedése korlátozott lehet.
Összességében a Ryanair eredményei vegyes képet mutatnak: miközben az utasszám és a bevétel növekedett, a nyereség csökkent, amit a viteldíjak mérséklődése és a külső kihívások magyaráznak. A légitársaság előtt álló időszakban kulcsfontosságú lesz, hogyan tudja kezelni a szállítási késéseket és optimalizálni a működési költségeket, hogy hosszú távon megőrizze piaci pozícióját.
Kapcsolódó cikkeink
Évente átlagosan 17 ezer kilométert tesznek meg a középkorú magyarok
Miközben a középkorú magyar autósok évek óta átlagosan ugyanannyit, 16-18 ezer…
Tovább olvasom >Magyarországi fürdők: kihívások és lehetőségek
Magyarország a termálvizek országa, ahol több mint 400 fürdő és…
Tovább olvasom >Franciaországot 100 millió külföldi turista kereste fel tavaly
Franciaország 100 millió külföldi látogatót fogadott 2024-ben, a párizsi olimpiai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Erős márkák, erős Magyarország: a Nemzetgazdasági Minisztérium aktívan támogatja a hazai vállalkozások márkaépítési törekvéseit
A hazai vállalkozások versenyképességet támogató adórendszer, a tisztességes kereskedelmi gyakorlatok,…
Tovább olvasom >GKI elemzés: A gazdasági kiszolgáltatottságról mi magunk is tehetünk
A kormány 2025-ös „repülőrajtjához” szükség lenne az export felfutására (a…
Tovább olvasom >Top 50 a turizmusban: ők voltak az ágazat fontos szereplői 2024-ben
Gyulay Zsolt, Gerendai Károly, Kreinbacher József, Orbán Ráhel, Scheer Sándor,…
Tovább olvasom >