Csökkent a Ryanair nyeresége az első üzleti félévben: bevételnövekedés mellett mérsékelt eredmény
A Ryanair, Európa egyik legnagyobb fapados légitársasága, jelentős nyereségcsökkenést könyvelt el az idei pénzügyi év első félévében, amely szeptember végéig tartott. A cég közlése szerint az adózott eredménye 18 százalékkal, 1,791 milliárd euróra csökkent, ami részvényenként 1,59 eurónak felel meg. Az előző év ugyanezen időszakában ez az érték még 2,178 milliárd euró, részvényenként 1,90 euró volt. Az elemzői előrejelzések minimálisan magasabb, 1,8 milliárd eurós profitot vártak.

A légitársaság optimistán tekint a jövőbe
A légitársaság működési eredménye 17 százalékkal, 2,015 milliárd euróra esett vissza, míg a bevételek enyhén, 1 százalékkal, 8,692 milliárd euróra növekedtek. Ez a szerény növekedés azonban nem volt elegendő a nyereség csökkenésének ellensúlyozására.
Annak ellenére, hogy az átlagos viteldíjak 10 százalékkal csökkentek, a kedvezőbb árak több utast vonzottak a légitársasághoz. Az utasforgalom 9 százalékkal nőtt, elérve a 115 millió főt az első üzleti félév során. A légitársaság optimistán tekint a jövőbe, és a teljes pénzügyi évre 200 millió utast vár.
A Ryanair a következő, 2026. március végéig tartó pénzügyi évre vonatkozóan csökkentette utasnövekedési várakozását. A korábbi 215 millióról 210 millióra mérsékelte a célszámot a Boeing gyártási és szállítási késései miatt, ami befolyásolhatja a légitársaság kapacitásbővítési terveit. A Boeing szállítási problémái komoly hatással lehetnek a Ryanair működésére, mivel a flotta növekedése korlátozott lehet.
Összességében a Ryanair eredményei vegyes képet mutatnak: miközben az utasszám és a bevétel növekedett, a nyereség csökkent, amit a viteldíjak mérséklődése és a külső kihívások magyaráznak. A légitársaság előtt álló időszakban kulcsfontosságú lesz, hogyan tudja kezelni a szállítási késéseket és optimalizálni a működési költségeket, hogy hosszú távon megőrizze piaci pozícióját.
Kapcsolódó cikkeink
Északra költözik a nyár: ugrásszerűen nő a skandináv turizmus
A nyári hőség és a klímaváltozás hatására egyre több európai…
Tovább olvasom >Erős volt a turizmus első negyedéve – ágazati kitekintő
Bár márciusban 6%-kal elmaradt a turisztikai vendégforgalom a tavalyi szinttől,…
Tovább olvasom >Húsvét után sem enyhült az utazási láz
Húsvét után sem enyhült az utazási láz, április 17-27. között…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az…
Tovább olvasom >Drágább Barbie, soványabb Heinz – Trump vámjai átrajzolják a globális fogyasztói piacot
Donald Trump vámpolitikájának hatása egyre több iparágat érint: játékgyártók, autóipari…
Tovább olvasom >Csaknem 20 százalékkal olcsóbb élelmiszerek? A kormány elégedett az árréscsökkentés eredmnyeivel
„Egyre több terméket lehet olcsóbban megvásárolni az árréscsökkentésnek köszönhetően, az…
Tovább olvasom >