Csökkenő árbevétel mellett stabil profitot várnak a kkv-k
A korábbiakhoz képest szerényebb, 7,5 százalékos árbevétel-növekedéssel, ugyanakkor stabil, 4,5 százalékos profitnövekedéssel terveznek a hazai cégek a következő egy évben – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Pénzügyeik alakulásával kapcsolatban a középvállalkozások a legoptimistábbak, míg az ágazatok közül az árbevétel tekintetében az ipar, a profitot tekintve azonban a kereskedelem vár kiemelkedő évet.
Az előző negyedévekhez képest enyhén alacsonyabb árbevétel-növekedésre, ugyanakkor változatlan nyereségbővülésre számítanak a következő egy év során a cégek. A K&H kkv bizalmi index legutóbbi eredményei azt mutatják, hogy a vállalkozások jelenleg 7,5 százalékos árbevétel- és 4,5 százalékos profitnövekedéssel terveznek az előttünk álló egy évben. Ezzel a bevétel-növekedés dinamikájában lassú csökkenő trend figyelhető meg. A profitvárakozások ugyanakkor harmadik negyedéve stabilan tartják magukat a 4–4,5 százalék körüli szinten. Az árbevétel és a profit várt mértéke között tehát egyre inkább zárul az olló.
nagyobb cég, nagyobb eredmény
Ha az átlag mögé nézünk, jól látható, hogy fordult a kocka az előző negyedévhez képest, ugyanis most már nem a mikrovállalkozások a legoptimistábbak a pénzügyeikkel kapcsolatban. Jelenleg a középvállalkozások terveznek a legmagasabb, 9,5 százalékos bevételnövekedéssel, miközben a mikro- és kisvállalkozások várakozásai egyaránt 7,3 százalékra mérséklődtek az előző negyedévhez képest. Az ágazatok közül pedig egyedül az ipari cégek várnak átlag feletti, 9,1százalékos árbevétel-növekedést. A profitot tekintve szintén a középvállalkozások a legoptimistábbak (5,4%). Tőlük nem sokkal maradnak le a kisvállalkozások (4,7%), míg a legszerényebb eredménynövekedést a mikrovállalkozások valószínűsítik (4,3%). Ha pedig a szektorokat nézzük, egyedül a kereskedelem tervez átlag feletti, 5 százalékos profitnövekedést.
Kapcsolódó cikkeink
Kettészakadt a kkv-szektor: a nagyobbak már pozitívan látják a jövőt
A K&H kkv bizalmi index kutatás második negyedéves eredményei alapján…
Tovább olvasom >Tovább emelkedhet a reálbér a kkv szektorban
Infláció feletti fizetésemelésre és cafeteria juttatásokra is számíthatnak a hazai…
Tovább olvasom >K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >