Cseh agrárvállalattal kötött stratégiai megállapodást a Széchenyi István Egyetem
A Széchenyi István Egyetem stratégiai megállapodást kötött a prágai központú Agroferttel, Közép-Európa egyik vezető agrárvállalkozásával – közölte az egyetem csütörtökön az MTI-vel.

dr. Tóth Tamás, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar dékánja, mgr. Libor Nemecek dr. és Petr Cingr, az az Agrofert igazgatósági tanácsának tagjai (Fotó: Széchenyi István Egyetem)
A megállapodás keretében megerősítik a Széchenyi István Egyetemhez kapcsolódó győri, mosonmagyaróvári és zalaegerszegi innovációs parkok, valamint az Agroferthez tartozó Bábolna Campus projektjében létrejövő külső tanszékek kapcsolatát. A vállalat gyakorlati helyszínként támogatja hallgatók oktatását, a tudományos diákköri munkába és a kooperatív doktori programba bekapcsolódó fiatal kutatók szakmai tevékenységét – írták.
Az Agrofert a közlemény szerint több mint 200 cégből álló holding
Tevékenysége kiterjed a vegyiparra, a mezőgazdaságra, az élelmiszeriparra, a megújuló energiaforrásokra, az erdészetre és a faiparra. Két magyarországi leányvállalatával, az IKR Agrár Kft.-vel és az Agrotec Magyarország Kft.-vel a Széchenyi István Egyetem 2022 óta kiemelt partneri viszonyt ápol – tették hozzá. A cégcsoportnak Csehországon kívül Németországban, Lengyelországban, Magyarországon, Szlovákiában, Horvátországban és Romániában vannak érdekeltségei. A vállalatot Andrej Babis, Csehország volt kormányfője alapította a rendszerváltást követően.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Négy növényvédő szer kapott szükséghelyzeti engedélyt a sáskák elleni védekezéshez
Magyarországon az elmúlt években a szélsőségesen meleg és száraz nyári…
Tovább olvasom >Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt
A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte…
Tovább olvasom >NAV: hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű gyümölcs árusítása
Hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű zöldség-,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Így ebédel a magyar – továbbra is húsfogyasztó nemzet vagyunk
Egy friss hazai kutatás feltárta, hogyan (nem) változott a magyar…
Tovább olvasom >Zsugorinfláció: adatbázis indul a kisebb kiszerelésekről
A fogyasztók könnyen hozzáférhető, megbízható és folyamatosan frissülő forrásból tájékozódhatnak…
Tovább olvasom >Támad a Temu: az online diszkontóriás betörne az európai élelmiszerpiacra is
A kínai Temu online piactér az olcsó elektronikai és ruházati…
Tovább olvasom >