Csaknem 50 ezer darab csokoládét, játékot és írószert gyűjtött a Mátrix Közhasznú Alapítvány
Csaknem 50 ezer darab csokoládét, játékot és írószert gyűjtött a Mátrix Közhasznú Alapítvány a Szeretetcsoki elnevezésű programjában – tájékoztatta a szervezet kedden az MTI-t.
Közölték, az adományokat a hátrányos helyzetű gyermekeknek és családoknak, illetve nyolcvan, gyermekeket gyógyító kórházi osztályra, rendelőintézetbe és gyermekpszichiátriára juttatják el az alapítvány bohócdoktorai.
Úgy fogalmaztak, az összegyűlt adományok hozzájárulnak a mindennapi tanulás, fejlődés és a gyógyulás esélyeinek javításához is.
Hozzátették,
az édességből a rehabilitációs programokat működtető szervezetekhez, a véradások jutalmazásához és élelmiszerosztásokhoz is eljuttatnak.
A közlemény idézi Rácz Anettet, a Mátrix Közhasznú Alapítvány elnökét, aki úgy fogalmazott, hogy a beérkezett csokoládék, játékok és írószerek szétosztása során különös figyelmet fordítanak arra, hogy a támogatás a legnagyobb szükségben lévő gyermekekhez kerüljön.
A felajánlások kiosztása egész évben folyamatosan zajlik, a „szeretetcsokikra” pedig várják a rászorulókat segítő közösségek jelentkezését is.
Kapcsolódó cikkeink
6,7 millió forint gyűlt össze az Allee jótékonysági kezdeményezésében
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: decemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,5, az előző havit 0,2 százalékkal haladta meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


