CÖF-CÖKA: a multinacionális cégek a kis falvakat is vegyék fel a kiszállítási portfóliójukba
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) azt javasolja a Magyarországon működő multinacionális cégeknek, illetve élelmiszer-kereskedelemmel foglalkozó vállalkozásoknak, hogy bővítsék ki a szállítási portfóliójukat – közölte a szervezet szóvivője szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Ifj. Lomnici Zoltán úgy fogalmazott, hogy a multinacionális cégek a falvakat, kistelepüléseket, a „vidéki kieső, ilyen értelemben elhagyatott településeket” is vegyék fel a kiszállítási listára.
A magyar emberek számára biztosítani kell az alapvető élelmiszerhez való hozzáférést a legkisebb falvakban – hangsúlyozta.
Megjegyezte, hogy Magyarország egyes kistérségeiben, ahol nem működik bolt, élelmiszerüzlet, a jogsértés gyanúját is felvető módszerekkel próbálják alapvető élelmiszerekkel ellátni az ott élő embereket.
Emlékeztetett rá, hogy bár az elmúlt 14 évben számtalan törekvés volt, amely lehetőséget adott a multinacionális cégeknek a probléma megnyugtató rendezésére, az nem történt meg.
Heizler Norbert, a CÖF-CÖKA operatív igazgatója közölte: elfogadhatatlannak tartják, hogy egy multinacionális cég az állam ellen szervezkedik az élelmiszer különadója miatt, ahelyett, hogy a magyar kormánnyal érdemben tárgyalna.
„A Magyarországon lerendezhető vitákat Magyarországon kellene lerendezni, nem kellene Brüsszelben titkos megbeszéléseket tartani „
– hangsúlyozta.
Véleménye szerint a Spar valószínűleg kreatív könyveléssel mutatja azt be, hogy veszteségesen működnek Magyarországon.
A kistelepülések élelmiszerellátásával kapcsolatban azt emelte ki az igazgató, hogy az állam jelentős összegekkel, egyebek között a Magyar falu program pályázataival segítette a lakosságot, hogy helyben tudjanak vásárolni.
„Itt az ideje, hogy a nagykereskedelmi láncok is beszálljanak a vidék megsegítésébe”
– jegyezte meg.
Ahol helyben élelmiszerüzlet nem tartható fent nyereségesen, ott házhozszállítással vagy mobil boltokkal kellene biztosítani az emberek ellátását – ismertette a szervezet javaslatát.
Mint mondta, az intézkedésekkel javítani lehet a kistelepülések életszínvonalát, amely pozitívan hat a vidék megtartó erejére. Lehetséges, hogy eleinte nem lesz gazdaságos a házhozszállítás vagy a mobil bolt, de ha rendszeressé, kiszámíthatóvá válik, akkor a profitot is termelhet – jegyezte meg.
Kapcsolódó cikkeink
Újabb márkákkal erősít Csehországban az AutoWallis Csoport
Az AutoWallis Csoport tovább bővíti tevékenységét Csehországban, miután megvásárolta a…
Tovább olvasom >Bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar…
Tovább olvasom >Díjemelés a Magyar Postánál: ennyibe kerülnek majd a leggyakoribb postai szolgáltatások 2025-ben
A Magyar Posta célkitűzése továbbra is az, hogy hatékonyan és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >