Budapesten nyolcszor olcsóbb az irodabérlet, mint a londoni West Endben
A londoni West Endben évi 2945 dollárba kerül egy négyzetméternyi iroda éves bérlete, ugyanezért Budapesten csak 366 dollárt kell fizetni, a különbség nyolcszoros – a CBRE ingatlan tanácsadó szokásos éves felmérése szerint.
A sorrendben második Hongkong 2698 dolláros fajlagos bérleti költséggel, majd Peking következik két kerülettel, 2129 illetve 2039 dollárral.
Európában Moszkva a legdrágább 1777 dollárral. London Cityben 1643 dollár egy négyzetméter iroda éves bérleti költsége. Ehhez képest Tokió olcsónak számít, a maga 1469 dollárjával.
A közép-kelet-európai régióban Varsó a legdrágább 477 dollárral, majd Prága és Budapest következik, 430 illetve 366 dollárral. A sor végén Pozsony és Bukarest áll 347, illetve 320 dolláros fajlagos költséggel. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Nemzetközi vállalat választotta a H2Offices irodaházat
Az Orbico Hungary a H2Offices irodakomplexum első fázisába költözik. Az…
Tovább olvasom >A budapesti irodapiacon 10,2 százalékkal nőtt a kereslet a második negyedévben
A budapesti irodapiacon 10,2 százalékkal nőtt a bruttó kereslet a…
Tovább olvasom >A dolgozót és a céget is megbetegítheti a rosszul berendezett iroda
A dolgozók munkahelyi komfortérzetének csökkenése pszichológiai tüneteket is okozhat, ami…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >