Bővíti svájci üzlethálózatát a Müller
A Müller 28,3 millió eurót invesztál svájci terjeszkedésébe, amelynek során kilenc új üzletet nyit és négy meglévő üzletét bővíti.
Ennek eredményeként a kereskedő által üzemeltetett eladótér 10.500 négyzetméterrel, összesen 91.000 négyzetméterre nő. Ez a cég történetének legnagyobb egy éven belüli hálózatbővítése az országban.
Az új üzletek többek között Zürichben, Winterthurban és Lausanne közelében nyílnak.
Emellett a Müller három további, korábban a 2023-ban megvásárolt Franz Carl Weber hálózathoz tartozó játékboltot alakít át saját üzletté. Bár az eredetileg 22 Franz Carl Weber bolt közül kilenc, a vállalat adatai szerint veszteséges üzletet a Müller bezárt, a kereskedő továbbra is kiemelten ügyel a munkahelyek megőrzésére.
A Müller Svájcban 89 üzletet működtet, melyek közül a legnagyobb Bernben található. Az üzletek közel 190.000-res választékot – melyből 11.000 kifejezetten a svájci piacra szánt – kínálnak, köztük drogériatermékeket, játékokat és parfümöket, valamint vény nélküli gyógyszereket.
A vállalat idén digitális fejlesztéseket is tervez, közöttük az online üzlet átépítését, illetve expressz átvételi lehetőség bevezetését.
A hosszú távú szakember-utánpótlás érdekében a munkavállalók képzésébe, és továbbképzésébe is invesztál – jelenleg 23 tanulót képez öt különböző szakterületen.
Kapcsolódó cikkeink
Rekord magasságba szökött a svájci Lidl sajtexportja tavaly
Tizenöt éves fennállásának legerősebb évét zárta a svájci Lidl sajtexport…
Tovább olvasom >Rekordév a Müllernél: egymillió vásárló naponta, terjeszkedés és digitális fejlesztések minden fronton
A Müller drogéria- és kiskereskedelmi vállalatcsoport történetének egyik legsikeresebb évét…
Tovább olvasom >45 millió fontos beruházást indít a Müller brit tejüzemében
A német Theo Müller csoporthoz tartozó Müller 45 millió fontot…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kezdő vállalkozóknak indít díjmentes képzést a Kamara
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a területi kamarák közreműködésével…
Tovább olvasom >Rekord magasságba szökött a svájci Lidl sajtexportja tavaly
Tizenöt éves fennállásának legerősebb évét zárta a svájci Lidl sajtexport…
Tovább olvasom >Alkoholmentes sörbe invesztál Robbie Williams
Robbie Williams személyében befektetőt kapott az ausztrál Heaps Normal alkoholmentes…
Tovább olvasom >