Átalakul a Bormarketing Bizottság
A hatékonyabb bormarketing érdekében Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter módosította a bor forgalomba hozatali járulékáról szóló rendeletet – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.
A november 22-től hatályos rendeletmódosítás alapján új szervezeti felépítésű Bormarketing Bizottság jön létre. A tagokat a jövőben a miniszter nevezi ki a borász- és a marketing szakemberek közül. Így a tárcavezető döntésével az állam fokozott felelősséget vállal az anyagi források hatékony felhasználásáért.
A közlemény szerint átalakul az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Bormarketing Bizottság együttműködése is. A testület munkájában ezen túl ugyanis részt vesz az AMC egy tagja is, aki a titkári teendőket látja el. Ezzel az Agrármarketing Centrum nemcsak a végrehajtásért felel, hanem a döntéshozatalban, a javaslatok előkészítésében is szerepet vállal, így a két szervezett közötti együttműködés a jövőben hatékonyabbá válhat.
A minisztérium célja a rendeletmódosítással, hogy felgyorsítsa a bormarketing források eredményes felhasználását, a magyar bor piaci pozícióinak megerősítését.
A közlemény emlékeztet arra: a termelők jelenleg marketing célokra kötelező járulékot fizetnek minden Magyarországon forgalomba hozott bor után. A minőségi boroknál ez az összeg literenként 10, egyéb esetekben 5 forint. Ezért jogos az a termelői elvárás, hogy a befizetésekből keletkező pénzügyi forrást az állam eredményesen és hatékonyan használja fel.
Ugyanakkor – mint a rendelet rámutat – az elmúlt időszakban a bormarketing programok kidolgozása és végrehajtása megtorpant, a szakmai szervezetek közötti nézeteltérések egyre súlyosabbá váltak. A döntés előkészítésben részt vevő, javaslattevő Bormarketing Bizottság és a végrehajtásért felelős Agrármarketing Centrum (AMC) között az együttműködés nem volt mindig eredményes – írja az Origo.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók stresszmentes karácsonyt szeretnének: online előre vásárolnak és 100 000 forint felett költenek ajándékokra
A magyarok idén több mint 100 000 forintot terveznek karácsonyi…
Tovább olvasom >Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >