Bocuse d’Or: Tizenharmadik hely és legjobb tál különdíj Magyarországnak

Szerző: Trademagazin Dátum: 2025. 01. 27. 11:42

A világ egyik legrangosabb gasztronómiai versenyén, a Bocuse d’Oron Magyarország a 13. helyezést érte el, de a magyar csapat kiemelkedő teljesítményét a legjobb tál különdíjával ismerték el. Az első három helyezett Franciaország, Dánia és Svédország lett.

A magyar csapat vezetője Kelemen Roland, a Hunguest Sóstó séfhelyettese volt. A csapat commis-ja Fodor Noel, coach-ja Szabó László, míg a csapatelnök a Michelin-csillagos Stand Étterem sous-chefje, Dalnoki Bence volt, aki az előző versenyen bronzérmet szerzett.

A versenyfeladat rendkívüli kreativitást és technikai tudást igényelt. A táltémához őzgerincet kellett készíteni csontosan, mellé őzszüzeket és őzlapockából készült pitét kellett tálalni, valamint libamájat és gyümölcsös köretet is felhasználva. A side dish-hez teát és töltött tésztát kellett készíteni. A tányértéma egy zelleres, halas, homáros minitál volt, amely szintén a zsűri elé került.

Az eredmények és a különdíj is bizonyítják, hogy Magyarország helyet követel magának a nemzetközi gasztronómia élvonalában. A csapat elhivatottsága és kreativitása ismét megmutatta, hogy a magyar gasztronómia versenyképes a világ legjobbjai között.

Kapcsolódó cikkeink