Budapesten létesít innovációs és technológiai központot a világ legnagyobb pénzügyi alapkezelője
A New York-i székhelyű BlackRock Budapesten hozza létre legújabb egységét, amely innovációs és technológiai központként fog működni. A vállalat hosszú távon tervez Magyarországon, és már 2017 végére meghatározó jelenléttel szeretne rendelkezni Budapesten, ennek érdekében a munkaerő toborzását és képzését hamarosan megkezdik.
A BlackRockot 1988-ban alapították a Blackstone Group égisze alatt, mindössze nyolc fővel. A vállalat napjainkra a világ vezető vagyonkezelőjévé vált, 1999 óta jegyzik a New York-i tőzsdén. A világszerte 13 000 főt foglalkoztató cég innovatív technológiai megoldásokat alkalmazva nyújt vagyon- és kockázatkezelési szolgáltatásokat mind vállalati, mind egyéni ügyfelei részére.
„Budapest minden szempontból a legideálisabb választás cégünk számára: a világszinten jegyzett felsőoktatási intézményekkel bíró város biztosítja számunkra a természettudományi, műszaki és informatikai területen kimagaslóan képzett szakembereket, ezzel támogatva a célkitűzésünket, miszerint a BlackRock Budapest a cég hálózatának kulcseleme legyen Európában” – mondta Patrick Olson, a BlackRock EMEA régiójának igazgatója.
A város által kínált életszínvonal, a fejlett infrastruktúra mellett jelentős szerepet játszott a cég döntésében a kormányzat és a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) a projekttel kapcsolatban mutatott elkötelezettsége.
Ésik Róbert, a HIPA elnöke a beruházás kapcsán hozzátette: a tipikusan magas hozzáadott értékű munkahelyeket teremtő üzleti szolgáltató szektor kiemelkedő új szereplője lesz a BlackRock központja Budapesten, bővítve azon beruházók körét, melyek globális fejlesztési és innovációs tevékenységet látnak el hazánkból. A BlackRock új központja nemcsak az egyetemről kikerülő fiataloknak, de a külföldön dolgozó magyaroknak is alternatíva hosszú távú karrierlehetőségre.
Az Amerikai Egyesült Államok a második legjelentősebb, Európán kívül a legnagyobb befektető Magyarországon az országban jelen lévő külföldi közvetlen tőkeállományt tekintve. Az amerikai relációból származó vállalatok több mint 100 000 embernek adnak munkát.
Kapcsolódó cikkeink
Túlturizmus vár Budapestre, miközben stagnál a vidéki vendégek száma
Júliusban tovább csökkent a belföldi vendégek száma és az általuk…
Tovább olvasom >Betiltják a airbnb-típusú szálláshelyeket Budapesten? Szigorítás jöhet
Újra napirendre került a rövidtávú lakáskiadás szabályozása Budapesten, miután a…
Tovább olvasom >Komoly turisztikai növekedés előtt áll Budapest, különösen konferenciaturizmus terén
A Budapesti turizmus jövőbeli növekedése kétszámjegyű mértékű lehet, ha a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új fejezet nyílt a Pizza Hut történetében: Magyarországi modell alapján újulhat meg az étteremlánc
Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a…
Tovább olvasom >Már 150 millió darab palackot, üveget és alumínium dobozt váltottak vissza a Lidl áruházakban
Mérföldkőhöz érkezett az új visszaváltási rendszerben a Lidl Magyarország. A…
Tovább olvasom >Stílus újragondolva- megújult a Hungaria pezsgő!
Új, a stílust és az eleganciát még inkább hangsúlyozó külsővel…
Tovább olvasom >