Budapesten létesít innovációs és technológiai központot a világ legnagyobb pénzügyi alapkezelője
A New York-i székhelyű BlackRock Budapesten hozza létre legújabb egységét, amely innovációs és technológiai központként fog működni. A vállalat hosszú távon tervez Magyarországon, és már 2017 végére meghatározó jelenléttel szeretne rendelkezni Budapesten, ennek érdekében a munkaerő toborzását és képzését hamarosan megkezdik.
A BlackRockot 1988-ban alapították a Blackstone Group égisze alatt, mindössze nyolc fővel. A vállalat napjainkra a világ vezető vagyonkezelőjévé vált, 1999 óta jegyzik a New York-i tőzsdén. A világszerte 13 000 főt foglalkoztató cég innovatív technológiai megoldásokat alkalmazva nyújt vagyon- és kockázatkezelési szolgáltatásokat mind vállalati, mind egyéni ügyfelei részére.
„Budapest minden szempontból a legideálisabb választás cégünk számára: a világszinten jegyzett felsőoktatási intézményekkel bíró város biztosítja számunkra a természettudományi, műszaki és informatikai területen kimagaslóan képzett szakembereket, ezzel támogatva a célkitűzésünket, miszerint a BlackRock Budapest a cég hálózatának kulcseleme legyen Európában” – mondta Patrick Olson, a BlackRock EMEA régiójának igazgatója.
A város által kínált életszínvonal, a fejlett infrastruktúra mellett jelentős szerepet játszott a cég döntésében a kormányzat és a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) a projekttel kapcsolatban mutatott elkötelezettsége.
Ésik Róbert, a HIPA elnöke a beruházás kapcsán hozzátette: a tipikusan magas hozzáadott értékű munkahelyeket teremtő üzleti szolgáltató szektor kiemelkedő új szereplője lesz a BlackRock központja Budapesten, bővítve azon beruházók körét, melyek globális fejlesztési és innovációs tevékenységet látnak el hazánkból. A BlackRock új központja nemcsak az egyetemről kikerülő fiataloknak, de a külföldön dolgozó magyaroknak is alternatíva hosszú távú karrierlehetőségre.
Az Amerikai Egyesült Államok a második legjelentősebb, Európán kívül a legnagyobb befektető Magyarországon az országban jelen lévő külföldi közvetlen tőkeállományt tekintve. Az amerikai relációból származó vállalatok több mint 100 000 embernek adnak munkát.
Kapcsolódó cikkeink
Egy kutatás szerint érdemes Budapestre többször visszatérni
Kutatást készített a Danubius Hotels a budapesti szállodáikba látogató külföldi…
Tovább olvasom >Túlturizmus vár Budapestre, miközben stagnál a vidéki vendégek száma
Júliusban tovább csökkent a belföldi vendégek száma és az általuk…
Tovább olvasom >Betiltják a airbnb-típusú szálláshelyeket Budapesten? Szigorítás jöhet
Újra napirendre került a rövidtávú lakáskiadás szabályozása Budapesten, miután a…
Tovább olvasom >További cikkeink
A magyar torma virágzik – mégis nehéz helyzetben vannak a termelők
Bár 2024-ben tovább nőtt a magyar tormaexport volumene, és a…
Tovább olvasom >Erős Pistás pogácsával rukkolt elő az Univer és a Lipóti Pékség
Omlós, mégis nagy erő van benne, egyesíti a túrós-tejfölös könnyedséget…
Tovább olvasom >Nem áll meg 2025-ben sem a SPAR fejlődése: két budapesti áruház újult meg 580 millió forintból
Mintegy 580 millió forintos beruházással megújult két budapesti SPAR szupermarket.…
Tovább olvasom >