Bisnode: javul a magyar vállalkozások fizetési fegyelme
Javul a magyar vállalkozások fizetési fegyelme, de késés esetén átlagosan 45 napot kell várnia egy számlakibocsátónak, mire a pénzéhez jut – közölte a Bisnode üzleti információszolgáltató az MTI-vel.
Az elmúlt 12 hónapban számláik 67 százalékát időben kifizették a cégek, míg egy évvel korábban csak 59 százalékos volt az arány. Emellett rövidültek a fizetési határidők és késedelmek, de kisebb volt az extrém, 90 napos késések száma is – derül ki a Bisnode legfrissebb vizsgálatából.
A közlemény szerint a cégek átlagosan 27 napos fizetési határidővel egyenlítették ki számláikat az elmúlt 12 hónapban, míg egy évvel korábban ez még 29 nap volt. A csökkenést valószínűleg az is okozta, hogy egy tavaly nyáron életbe lépett törvénymódosítás szerint nyomós ok nélkül nem lehet megállapítani 30 napnál hosszabb fizetési határidőt.
A számlafizetési késedelem is csökkent, a korábbi 21 napos átlagról 18 napra. A legnagyobb fizetési késedelemtől az oktatásban, a papíriparban és az ingatlanügyletek területén tevékenykedő cégek részéről kell tartani, ahol a 30 napot is meghaladja ez – közölte a Bisnode.
A fizetési határidőket és számlakiegyenlítési késedelmeket együtt számítva jelenleg Magyarországon átlagosan 45 napot kell várnia egy számlakibocsátónak a pénzére, de a papíripari, elektronikai termék gyártóinak vagy vegyipari szereplőknek utólagos fizetést engedélyezők átlagosan több mint 60 nap után jutnak csak a pénzükhöz.
Az adatok szerint Somogy, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye cégeinél a legrosszabb a számlafizetési fegyelem, ha késnek számláik kiegyenlítésével, átlagosan akár 50 napot is várniuk kell a szállítóknak. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon –…
Tovább olvasom >Nehéz helyzetben a sertéshúságazat: emelkedő költségek, csökkenő fogyasztás és átalakuló szokások
Évek óta kihívásokkal néz szembe a hazai és az uniós…
Tovább olvasom >Az NGM tájékoztató levélben kéri az embereket, hogy költsenek
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztató levélben fogja értesíteni az önkéntes…
Tovább olvasom >