Biopiac nyílik Gyulán
Szakajtó néven termelői és kézműves vásárral összekötött biopiac nyílik vasárnap a gyulai vásárcsarnokban.
Pikó Tamás, a biopiac ötletgazdája az MTI-nek elmondta: összesen csaknem harminc kézműves terméket és bioélelmiszert előállító árus jelezte eddig részvételi szándékát, a jelentkezők többsége olyan gyulai termelő, aki nem árul rendszeresen a helyi piacon. A gyulaiak mellett békési, békéscsabai és mezőberényi termelők is elhozzák portékáikat.
Pikó Tamás kiemelte, kezdeményezésük abban különbözik az átlagos piacoktól, hogy a csarnokba betérők vásárlás közben közösségi programokon is részt vehetnek. A nyitóeseményen a Körös Néptáncegyüttes lép fel, a későbbiekben sajtkészítés, szappanfőzés, nemezelés is színesítheti a biopiacot.
Alt Norbert (Fidesz) alpolgármester elmondta: az önkormányzat év végéig ingyen bocsátotta rendelkezésre a piac területén másfél éve elkészült vásárcsarnokot, mert úgy tapasztalták, az árusok nem használják ki igazán az épület kapacitásait. Megjegyezte, bár a csarnok fenntartásának költségei elenyészőek, mindenképpen szeretnék növelni az épület kihasználtságát. Hozzátette: reklámfelületek biztosításával is támogatják a rendezvénysorozatot.
A biopiac a tervek szerint minden páratlan hét vasárnapján, 8–13 óra között tart nyitva. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Friss kiskereskedelmi elemzés készült az ökoszektorról
Régóta várt adatokat publikált a közelmúltban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet…
Tovább olvasom >A házikert a magyar családok rejtett erőforrása
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges…
Tovább olvasom >Ki a forradalmár a közétkeztetésben?
A Magyar Biokultúra Szövetség a bioélelmiszerek közétkeztetésbe kerülésének előmozdítására indított…
Tovább olvasom >További cikkeink
Marad 2026-ra is a kiskereskedelmi különadó
A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős…
Tovább olvasom >Az Európai Bizottság követeli az árréscsökkentés eltörlését
Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen az élelmiszerekre,…
Tovább olvasom >Veszélyben a Mohu palackvisszaváltási szerepe egy új uniós rendelet miatt
Egy új európai uniós rendelet értelmében 2029-től kizárólag nonprofit szervezetek…
Tovább olvasom >