Betilthatja az EU a génmódosított termékek termesztését és forgalmazását
Megfontolt indokok alapján lehetségessé válhat a genetikailag módosított alkotóelemeket tartalmazó élelmiszerek európai tilalma – szögezte le a környezetvédelmi miniszterek uniós megbeszélést követően Fazekas Sándor tárcavezető.
Előrelépések várhatók abban a tervezett uniós szabályozásban, amelynek alapján a tagállamok területén megtilthatnák, vagy korlátozni lehetne a génmódosított termékek termesztését, illetve forgalmazását – jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a tagországok környezetvédelmi minisztereinek brüsszeli találkozója után a hirado.hu szerint. A magyar elnökség szerint szigorítások várhatók a génmódosított termékek nemzeti tilalmáról szóló szabályozásban.
Jelenleg a tilalom csak nemzeti záradékok útján lehetséges, ezzel számos tagállam él is, de az unió azt szeretné, ha az egyes tagországok jogszabályi szinten rendelkezhetnének ebben a témában. A miniszterek most azzal az európai bizottsági javaslattal foglalkoztak, amely a részleges vagy teljes korlátozás lehetséges hivatkozási alapjait igyekezett részletezni. Fazekas Sándor úgy foglalta össze a vitát: megfontolt indokok alapján lehetségessé válhat a tilalom – közli a hirado.hu nyomán a szabadfold.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A vidék gazdaságának erősítése egész Magyarország megerősítését jelenti
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >FAO: csökkentek a globális élelmiszerárak szeptemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Szigor jön a trappista és a vadkovászos fronton – új rendelet védi a vásárlókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >