Belvárosi szálloda épül Szekszárdon
Közel 700 millió forintos beruházással 44 férőhelyes belvárosi szálloda épül Szekszárdon, a létesítmény alapkövét kedden helyezték el a tolnai megyeszékhelyen.
A 695 millió forintos projekthez 70 százalékos, 494 millió forint európai uniós támogatást nyert el a beruházó Mészáros Borház Borászati Kft.
Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára az alapkőletételt megelőző projektbemutatón hangoztatta: 2010 és 2013 között közel 6,5 milliárd forintot kapott a hazai borászat szerkezetátalakításra, 2014 és 2019 között pedig a tervek szerint évi 8,5 milliárd forint európai uniós forrást biztosítanak az ágazatnak.
„Komolyan vesszük azt a kormányzati stratégiát, hogy a borászatnak zászlóshajóként kell működnie a magyar agráriumban: munkahelyeket és turizmust kell teremtenie, és jelenősen hozzá kell járulnia ahhoz, hogy a magyar vidék felemelkedjen” – mondta.
Köpenczei István projektmenedzser a 2014 júniusában elkészülő, 2363 négyzetméter hasznos alapterületű szálló kapcsán elmondta: évek óta probléma, hogy Szekszárd nem képes színvonalas szálláshelyeket biztosítani a városba érkező turistáknak.
A most épülő szálloda a négycsillagos szolgáltatás színvonalát szeretné elérni – tette hozzá.
Ismertetése szerint a háromszintes épületben a 22 szobás szálló mellett 70 fős éttermet és 150 fős konferenciatermet alakítanak ki. A létesítmény kihasználtságát 45-55 százalékosra tervezik, a beruházás 10-15 éves megtérülésével számolnak.
Mészáros Pál, a borászati cég ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta: a cég éves bortermelése évi 7-8 ezer hektoliter, évente 600-800 ezer palack bort értékesít elsősorban hazai piacon.
A külföldi piacok között Kína a legjelentősebb, de szállít Spanyolországba is – tette hozzá.
A cég 2011-ben 308,5 millió, 2012-ben 356,5 millió forintos árbevételt ért el. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Borravaló vagy szervizdíj
Gyakran nagy bizonytalanság övezi a témát: a mára szinte mindenhol alkalmazott…
Tovább olvasom >Az NTAK-ból már látszik: 16%-kal nőtt az utazók száma az őszi szünetben
Kiemelkedő utazási kedvet hozott hazánkban az október 26. és november…
Tovább olvasom >Magyar narancs: málna nem, füge és banán igen
A klímaváltozás miatt a Kárpát-medencében olyan növényfajok tűnhetnek el, amelyek…
Tovább olvasom >