Bejelentette a kormány: egyelőre búcsút inthetünk a nagy fesztiváloknak
Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter ma bejelentette, amitől a fesztiválszervezők és vendégeik a legjobban féltek: augusztus 15-étől sem lehet 500 főnél több résztvevővel zajló zenés, táncos rendezvényeket rendezni Magyarországon. Ezzel gyakorlatilag az idei fesztiválszezonnak vége, valószínűleg azok a fesztiválok is jövőre lesznek halasztva, melyeket augusztus végén, szeptember elején tartottak volna meg a szervezők.
Gulyás Gergely még április 30-án jelentette be, hogy augusztus 15-ig nem lehet 500 főnél nagyobb részvételszámmal zenés, táncos rendezvényeket szervezni, de a bejelentés után rövidesen megjelenő közlönyben már nem volt megemlítve sem az augusztus 15-ei dátum.
Ez azt jelenti, hogy a fesztiválosok számára lényegében eddig is bizonytalan volt, hogy rendezhetnek-e augusztus 15-e után rendezvényeket, ezért sok szervező inkább úgy döntött, a biztos utat választja és 2021-re halasztja a nagy eseményt. Így tettek többek közt a Sziget, a Volt, a Rockmaraton és a Balaton Sound szervezői is.
Több olyan fesztiválszervező is akadt viszont, aki eleinte még reménykedett abban, hogy augusztus 15. után meg tudják rendezni az eseményüket, ezért eredetileg
augusztus 26. és 30. közt az Efott,
augusztus 19. és 22. közt a Strand fesztivál,
augusztus 18. és szeptember 19. közt a Campus fesztivál
megrendezésre került volna sok más, kisebb-nagyobb fesztivál mellett.
Idén már aligha lesznek nagy fesztiválok
Gulyás Gergely a mai kormányinfón bejelentette:
augusztus 15. után sem lehet 500 főnél nagyobb zenés, táncos fesztivált rendezni Magyarországon.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Még mindig lehet spórolni, de nem minden árrésstopos terméken
Bár a magyarországi árrésstopok hatása kezd érezhetővé válni a hazai…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Fagyos tavasz, súlyos károk: összeomolhat a gyümölcstermés 2025-ben
Az áprilisi fagyok komoly pusztítást végeztek a magyar gyümölcstermesztésben: egyes…
Tovább olvasom >