Bajba kerülhet az amerikai kiskereskedelmi szektor
Több hónapos küzdelem után sem tudta elkerülni a csődvédelmet az amerikai CIT Group. A 101 éve működő vállalat leginkább a kiskereskedelmi kis- és közepes vállalatoknak nyújt hitelt.
A vállalat hangsúlyozta, hogy a hitelnyújtási műveletek a csődvédelem alatt is tovább működnek, és remélhetőleg sikerül lefaragni a 10 milliárd dolláros adósságot. Jeffrey M. Peek, a társaság elnök-vezérigazgatója szerint a vállalat újracsomagolt átszervezési terve lehetővé teszi, hogy a CIT továbbra is támogassa a kis és közepes vállalkozásokat.
Mindazonáltal a kiskereskedelmi csoportok és elemzők arra figyelmeztetnek, hogy a CIT Group csődvédelme minden bizonnyal növelni fogja a szektoron belüli bizonytalanságot. A CIT kétezer viszonteladó fontos tőkeforrása volt, akik több mint 300 ezer boltot láttak el.
A CIT csődvédelme az egyik legnagyobb vállalati csődvédelem az USA történelmében – írja a Profitline.hu.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Befektetésként tekintenek a magyarok az okosotthonra – MediaMarkt kutatás
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hat év alatt 4500 évet nyertünk vissza – így változtatta meg a bevásárlást a Kifli.hu
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Árcsökkentés: 200 Ft alatt a tej a PENNY-ben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
