Ázsiai tőke érkezik a magyar gazdaságba
Közös tőkealapot hoz létre az MFB Csoport leányvállalata, a tőkebefektetésekkel foglalkozó MFB Invest Zrt. és a jelentős befektetési és alapkezelői tapasztalattal rendelkező ázsiai Chi Fu Investment Group. A 200 millió euró méretű magántőkealap a hazai érett kis- és közepes vállalkozások további fejlődését, beruházásait, befektetéseit hivatott finanszírozni átlagosan 5-25 millió euró közötti mértékben.
Közel két éves előkészítő munkát követően született meg a közelmúltban a két befektető közötti együttműködést szabályozó megállapodás. A kínai befektetőkből álló Chi Fu Investment Group és az MFB Invest Zrt. 100-100 millió euró tőke invesztálásával hoz létre közös magántőkealapot, Chi Fu Hungarian Economic Opportunity Fund néven. Az együttműködés eredményeképpen 100 millió euró friss tőke áramlik be a magyar gazdaságba, jelentősen hozzájárulva annak fejlődéséhez.
Az Chi Fu – MFB Invest alap létrehozása egyedülálló a hazai tőkepiacon, hiszen egy erős, ázsiai befektetőkből álló csoport és egy magyar, állami tulajdonú pénzügyi csoport iparági és alapkezelési tapasztalata és tőkeereje találkozásából olyan alap jött létre, amely rugalmasan tud alkalmazkodni és működni a meglévő piaci környezetben. Az alapból történő tőkebefektetésre bármely iparági vállalkozás megfelelő lehet, amennyiben üzleti céljaik között szerepel tőkestruktúrájuk optimalizálása, új technológiák, termékek vagy szolgáltatások bevezetése, a nemzetközi vagy hazai piaci terjeszkedés elindítása vagy bővítése; vagy éppen a vállalkozás nyílt piaci (pl. BÉT vagy egyéb tőzsde) bevezetésének előmozdítása. A Chi Fu tőkealap 7 éves futamidővel tervezett: ebből 4 év a befektetési és 3 év az exit periódus.
A Chi Fu Csoport több, mint 30 év befektetési és alapkezelői tapasztalattal rendelkezik az Egyesült Államokban, Kínában, Hong-Kongban és Tajvanon, Magyarországon 4 éve van jelen. Több, mint 25 milliárd dollárnyi kezelt vagyon mellett számos magántőke befektetést valósítottak meg a megújuló energia újrahasznosítás, egészségügyi szolgáltatások és technológiák, gyógyszer- és biotechnológia, élelmiszeripar területén, valamint az ingatlan szektorokban.
Kapcsolódó cikkeink
Népszerű lesz a júliustól induló új támogatott hitelprogram
A júliusban induló Széchényi MAX program nagy segítséget jelent a…
Tovább olvasom >Ismét igényelhető nulla százalékos kkv-hitel az MFB-nél
Újra igényelhetnek nulla százalékos hitelt pénzügyi stabilitásuk megőrzésére a Közép-Magyarországi…
Tovább olvasom >Megújul a Széchenyi kártya program
A kormány 2022. június 16-i ülésén a háborús gazdasági helyzetre…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >