Az otthontalan kisállatok sorsa csak rajtunk múlik
Nyílik az ajtó, ők pedig ott várnak ránk, hogy feltétel nélküli szeretetükkel bearanyozzák az életünket. Kis kedvenceink mind a mentális, mind a fizikai egészségünkre jótékony hatással vannak, cserébe pedig csupán gondoskodást és biztonságot kérnek. Magyarországon azonban több százezer kisállat él gazdátlanul az utcán kóborolva vagy a menhelyeken egy jobb jövőben bízva. Augusztus harmadik szombatján, az otthontalan állatok világnapján a Mars három módszert mutat be, amely segíthet a gazdátlan állatokon és mérsékelheti az állatmenhelyek terheit. Hiszen mindegyik házikedvenc megérdemel egy jobb világot.
Magyarországon mintegy 5 millió kutya és macska él kis kedvencként1, miközben egyes becslések szerint több százezer gazdátlan kisállat vár szerető és biztonságot jelentő otthonra. A Mars, amely olyan népszerű állateledel-márkákat forgalmaz, mint a Pedigree és a Whiskas, az otthontalan állatok világnapján mindenkit közös cselekvésre szólít. A vállalat hosszú évek óta elkötelezetten és következetesen dolgozik azért, hogy jobb világot teremtsen a háziállatok számára, kiemelt figyelmet fordítva a menhelyek támogatására, a felelős állattartás és az örökbefogadás népszerűsítésére. Most három olyan módszer bemutatásával szeretne támogatni mindenkit, e, aki szeretne segíteni a gazdátlan kisállatok életkörülményein és növelni az otthonra találásuk esélyét.
Fogadj örökbe felelősséggel
Az örökbefogadással egyszerre több életet is megváltoztathatunk, hiszen ennek révén csökkenhet a menhelyek terheltsége, lehetővé téve még több állat megmentését és befogadását. Számtalan érv szól az örökbefogadás mellett, például, hogy a menhelyről származó állatok már átestek az alapvető egészségügyi vizsgálatokon és oltásokon, így új gazdiként nagy eséllyel biztosak lehetünk abban, hogy egészséges kedvencre találunk, vagy épp pontosan megismerjük újdonsült kedvencünk speciális igényeit. A gondozók ráadásul jól ismerik a befogadott állatokat, így segíthetnek kiválasztani az életvitelünkhöz, személyiségünkhöz leginkább illő kedvencet. A befogadott kóbor kutyákkal és macskákkal ráadásul igazán különleges kapcsolatot alakíthatunk ki, mivel rendkívüli szeretettel és hálával viszonozzák a gondoskodást.
Az örökbefogadásnak felelősségteljes döntésnek kell lennie, amelynek épp úgy része az évenkénti oltás, az esetleges orvosi ellátás, az ideális táplálék, a fajta számára kielégítő mozgás és játék biztosítása, mint a biztonságos és veszélytelen otthon stabilitása. Elsősorban saját életmódunkhoz, ritmusunkhoz és körülményeinkhez illeszkedő állatot kell választanunk, hogy megfelelő környezetet és törődést nyújthassunk számára. A Mars munkatársait is az adoptálásra ösztönzi vállalati kisállatörökbefogadási programjával. Minden munkatársát, aki kutya vagy macska örökbefogadása mellett dönt, egy évre elegendő állateledellel segíti, valamint kisállatbarát irodáival támogatja szoros és kiegyensúlyozott kapcsolatukat.
Segítsd adománnyal a gazdátlan állatokat
A menhelyek fáradhatatlanul dolgoznak azon, hogy segítsenek a kóbor kisállatoknak, munkájukat pedig bárki támogathatja. A pénzbeli adományokkal az állatok élelmezését, orvosi ellátását és egyéb alapvető szükségleteik kielégítését, továbbá a menhely állapotának megőrzését, fejlesztését segíthetjük. Az anyagi támogatáson túl, az olyan tárgyi adományok is óriási segítséget jelentenek, mint a takarók, játékok, ételek és tisztítószerek. A Mars évek óta támogat hazai állatmenhelyeket termékadományokkal, idén eddig több mint 25 000 kg állateledelt juttattak célba.
Önkénteskedj egy állatmenhelyen
Az anyagi és tárgyi támogatás mellett az időnkkel és energiánkkal is segíthetjük a menhelyek áldozatos munkáját. Az önkéntesség során részt vehetünk az állatok mindennapi ellátásában, sétáltatásában és szocializációjában, amely boldogabbá teszi a mindennapjaikat, ráadásul akár olyan különleges kapcsolatot alakíthatunk ki egy állattal, hogy végül örökbe is fogadjuk az adott négylábút.
“Rengeteg kutya él a menhelyeken, a párommal pedig úgy gondoltuk, ha csak egyen tudunk segíteni, az is csodálatos dolog”
– meséli Odett, aki tavaly a Mars önkéntes programjának keretében látogatott el egy állatmenhelyre, ahol eldöntötte, itt az idő. Nudlival szerelem volt első látásra, a tacskókeverék kutyus pedig már hónapok óta bearanyozza nem csupán Odett otthonát, de munkahelyét is.
“Tudtam, hogy a munkám mellett felelőségteljesen tudom vállalni, hiszen dolgozhatok home office-ból és be is vihetem az irodába, ami hatalmas segítség.”
Az állatmenhelyek gyakran küzdenek erőforráshiánnyal, működésükhöz elengedhetetlen az önkéntesek segítsége. Keresd fel a hozzád legközelebb található menhelyet, és érdeklődj az önkéntes segítség lehetőségeiről!
„Vállalatunk egyik fő célja, hogy a kisállatok számára egy jobb világot teremtsen, amelyet többek között olyan pillérekre támaszkodva szeretnénk elérni, mint az örökbefogadás ösztönzése és az állatmenhelyek hosszú távú támogatása. Ne feledjük, hogy minden apró változással és cselekedettel jobbá tehetjük a holnapot, amellyel nem csupán magunknak, de a háziállatainknak is szebb és harmonikusabb világot teremthetünk”
– mondta Czégény Orsolya, a Mars közép-európai vállalati ügyekért felelős menedzsere.
1 –European Pet Food Industry Federation tavaly közzétett felmérése
Kapcsolódó cikkeink
Jót tenni és jól működni
A Mars Incorporated jelentős előrelépést tett a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése terén,…
Tovább olvasom >A Hershey felvásárlásának lehetőségét vizsgálja a Mondelez
A Mondelēz International a Hershey csokoládégyártó felvásárlását fontolgatja, amivel a…
Tovább olvasom >Optimistán szenvednek a márkák, sikertől duzzadnak a drogériák – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 2. rész)
Közel 1100 „diák” iratkozott be az FMCG Szabadegyetemre, hogy szeptember…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >