Az OTP Bank az agrár-hitelállományának növelésére törekszik
Az OTP Bank számára fontos üzleti terület a magyar agrárgazdaság, ezért folyamatosan törekszik agrár-hitelállományának növelésére – mondta a bank elnök-vezérigazgatója kedden Budapesten.
A bank immár hagyományos őszi Agrárhajó rendezvényén mintegy 400 agrárvállalkozó előtt Csányi Sándor egyik legfőbb célkitűzésének nevezte, hogy az általa irányított pénzintézet Magyarországon az agrár-hitelállományban rövid távon legalább 20 százalékos, vagy azt meghaladó piaci részesedést szerezzen.
A jó üzleti pozíció megszerzése és megtartása érdekében alakította ki az OTP az agrárfinanszírozás területén az úgynevezett „zöld folyosót”, ami az ágazat szereplői számára innovatív, a beruházási projektekhez kapcsolódó megoldást jelent, és ezzel az ügyintézés átfutási idejét a korábbi háromról egy hónapra sikerült leszorítani – fűzte hozzá a bank elnök-vezérigazgatója.
Megjegyezte: a magyar agrárvállalkozások sikeres finanszírozása stabilitásának megalapozásához a pénzintézet igénybe veszi az Agrár-vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVGHA) közreműködését is. Ennek segítségével több olyan fedezet vonható be az ügyletekbe, amit korábban nem lehetett volna bevonni. Emellett az OTP saját cége, a Hungaroprojekt is segíti az agrárvállalkozásokat a cégek tervezett beruházásainak megvalósításában, például pályázatírással, vagy a közbeszerzéshez kapcsolódó feladatok szervezésével, koordinálásával. Mindez elsősorban állattartó-, élelmiszeripari, borászati, kertészeti és öntözésfejlesztési beruházások segítését jelenti.
Csányi Sándor kiemelte, hogy az agrárterületen az OTP-csoport teljes körű termékstruktúrát kínál nemcsak Magyarországon, hanem minden országban, ahol jelen van. Hozzátette, hogy az agrárhitelek állománya az OTP külföldi bankjainál már eléri az OTP magyarországi agrárhitel-állományát.
Az elnök-vezérigazgató jelezte, hogy készül egy átfogó javaslat az OTP banknál az agráriumra vonatkozóan. Ezzel kapcsolatban elmondta: a magyar mezőgazdaság korszerű élelmiszeriparral kiegészülve a jövőben akár 20 millió ember ellátására is képes lehet. Az ország agrárkivitele pedig megduplázódhat, és elérheti a 15 milliárd eurót, ez pedig 7-8 milliárd eurós pozitív szaldót jelenthet az ország számára.
Mindennek érdekében az OTP elnöke-vezérigazgatója szerint arra volna szükség, hogy a vállalkozások gazdasági erősödését, versenyképességét ne korlátozzák különböző politikai intézkedésekkel se a birtokpolitika, se a támogatáspolitika, se az adópolitika területén. Továbbá kerülni kellene a hirtelen gazdasági hatásokat okozó intézkedéseket. Minden országban a legcélravezetőbb a piaci és versenyviszonyokra bízni a fejlődést, és emellett szükség volna Magyarországon az integráció, az összefogás növelésére is – vélekedett Csányi Sándor. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Hatalmas károk a mezőgazdaságban, gyorsítani kell a biológiai alapok innovációját
A modern magyar mezőgazdaság a legnehezebb öt évén van túl,…
Tovább olvasom >Érkezik a segítség a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt károsult gazdálkodókhoz
Megjelent a kormányzati segítségnyújtást lehetővé tevő rendelet, amely alapján a…
Tovább olvasom >Az unióban is drágul a tojás
Az Európai Bizottság adatai alapján az unió (EU27) tojás- és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Zsigó Róbert: érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára az árrésstop hatására
Az árréstop bevezetésének hatására érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára…
Tovább olvasom >Elkezdődött a bárányhúst népszerűsítő húsvéti kampány
Elkezdődött a bárányhúst népszerűsítő húsvéti kampány, amely az ünnepi időszakon…
Tovább olvasom >Stabilitás, bizalom, együttműködés – üzentek a kormánynak a kiskereskedelmi szereplők
Az árréskorlátozások hosszú távon veszélyeztethetik a beszállítói kapcsolatok stabilitását, miközben…
Tovább olvasom >