Az OKSZ optimista a kötelező akciózás kivezetése kapcsán
Július elseje óta Magyarországon megszűnt a kötelező bolti akciózás, amely a kiskereskedők számára eddig előírt gyakorlatot jelentett bizonyos termékekre. Ezzel egyidejűleg az árstopok utolsó maradványai is eltűntek, amelyek alapján az elmúlt évben a kijelölt alapvető élelmiszereket beszerzési áron, vagy az alatti áron kellett értékesíteniük a kereskedőknek. A változások következményeként várhatóan növekedni fog az egyes termékek ára, míg mások esetében új akciók jelenhetnek meg.

Dr. Kozák Tamás
főtitkár
Országos Kereskedelemi
Szövetség
Kozák Tamás, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára a kötelező bolti akciózás kivezetésével kapcsolatosan optimista képet festett a Telexnek. Kiemelte, hogy a kereskedők mostantól visszatérhetnek a normál akciózási gyakorlathoz, ami lehetővé teszi számukra, hogy jobban reagáljanak a piaci keresletre és kínálatra. Kozák szerint ez azt jelenti, hogy bár továbbra is lesznek akciók, azok sokkal inkább az aktuális piaci helyzethez igazodnak majd, mint korábban.
Kozák hozzátette, hogy a kötelező akciókra vonatkozó előző szabályozások miatt a kereskedők korábban korlátozva voltak abban, hogy mely termékeket és milyen áron kínálják. A mostani változás lehetőséget biztosít a kereskedők számára, hogy a fogyasztók igényeihez igazodó, célzottabb akciókat hajthassanak végre. Ezáltal a piac sokkal dinamikusabbá és versenyképesebbé válhat, ami hosszú távon a fogyasztók érdekeit is szolgálja.
A főtitkár arról is beszélt, hogy a kivezetés pozitív hatással lehet a magyar beszállítókra is. A stabilabb és kiszámíthatóbb kereskedelmi környezet megkönnyíti a hosszú távú együttműködések kialakítását, ami erősítheti a hazai vállalkozások piaci helyzetét. Ez a fajta kiszámíthatóság segíthet a kereskedőknek abban is, hogy hatékonyabban kezeljék a költségeiket és optimalizálják a kínálatukat.
Kozák Tamás megjegyzései összességében azt sugallják, hogy a kötelező akciózás kivezetése egy lépés a piaci torzítások csökkentése felé, amely a fogyasztók és a kereskedők számára egyaránt előnyös lehet. Az új szabályozás hozzájárulhat a piaci verseny élénkítéséhez, miközben a fogyasztók számára értékelhetőbb és vonzóbb ajánlatok jelenhetnek meg.
Kapcsolódó cikkeink
A készpénzfizetési javaslat módosítását kéri az OKSZ
A készpénzfizetési javaslat módosítását kéri az OKSZ Az Országos Kereskedelmi…
Tovább olvasom >Stabilitás, bizalom, együttműködés – üzentek a kormánynak a kiskereskedelmi szereplők
Az árréskorlátozások hosszú távon veszélyeztethetik a beszállítói kapcsolatok stabilitását, miközben…
Tovább olvasom >Lánchíd Klub februári exkluzív – Nemzetközi és hazai FMCG kiskereskedelmi kitekintő
A magyar kiskereskedelem az elmúlt időszakban jelentős kihívásokkal nézett szembe:…
Tovább olvasom >További cikkeink
Komoly átalakulásban a magyar tésztapiac
A szokások változása alapjaiban formálják át a magyar tésztapiacot –…
Tovább olvasom >Magyar Édességgyártók Szövetsége: stagnáló piacon egyensúlyoz a magyar édesipar
A hazai édesipar számára mennyiségben stagnáló piacot hozott 2024, és…
Tovább olvasom >Linamar és Gallicoop vezeti továbbra is a Békés vármegyei TOP100 vállalati listát
Továbbra is a Linamar Hungary Zrt. és a Gallicoop Zrt.…
Tovább olvasom >