AZ OECD-országokban 68 százalékra emelkedett a foglalkoztatás
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban 68 százalékos volt a foglalkoztatás a tavalyi harmadik negyedévben, ami 0,6 százalékpontos növekedés az előző negyedévhez képest – olvasható a párizsi székhelyű szervezet honlapján.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2020/01/fold.jpg)
Csaknem eléri a járvány előtti szintet az OECD-országokban a foglalkoztatás
Az általános ráta ezzel még közelebb került a pandémia előtti (2020.január-március) 68,6 százalékos szinthez. Több országban, köztük Magyarországon, Ausztriában, Franciaországban, Görögországban, Új-Zélandon és Portugáliában a foglalkoztatás már meghaladta a járvány előtti szintet.
A foglalkoztatás növekedése a lakosság aktívabb munkaerő-piaci részvételének köszönhető – a második negyedévi 72,2 százalékról 72,5 százalékra emelkedett a már foglalkoztatott vagy aktívan munkát kereső munkaképes korú állampolgárok aránya.
A foglalkoztatottság alakulásáról még nem érkezett adat Törökországból. A többi 37 OECD-országban növekedést jegyeztek fel a harmadik negyedévre vonatkozóan, kivéve Ausztráliát (ahol a ráta 75,4 százalékról 74,8 százalékra csökkent) és Finnországot (ahol a mutató a második negyedéves szinten, 72,7 százalékon stagnált).
Az euróövezetben 0,7 százalékponttal nőtt a foglalkoztatás 68,4 százalékra, az Európai Unóban 0,5 százalékponttal 68,7 százalékra, a hét vezető ipari országban (G7) 0,7 százalékponttal 71,4 százalékra, Kanadában 1,4 százalékponttal 73,8 százalékra, az Egyesült Államokban pedig 0,8 százalékponttal 69,8 százalékra javult a mutató.
Az OECD adatai szerint Magyarországon a foglalkoztatás a második negyedévvel összevetve 73 százalékról 73,3 százalékra nőtt 2021 harmadik negyedévében.
Az OECD dokumentuma megállapítja, hogy a foglalkoztatás egyenletesen nőtt minden nem és korcsoport között. Az OECD-országokban a nők körében 0,6 százalékponttal nőtt a foglalkoztatás 60,8 százalékra, férfiaknál szintén 0,6 százalékponttal, 75,3 százalékra.
A mutató a 15-24 év közöttiek körében 40,9 százalékról 41,6 százalékra, a 25 és 54 év közöttiek körében 77,3 százalékról 77,9 százalékra, míg az 55 és 64 év közöttiek körében a mutató 0,6 százalékponttal 61,7 százalékra emelkedett. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A sikeres piaci növekedés receptje az elégedett munkaerővel kezdődik
Az elmúlt években számos bizonytalanság övezte nemcsak a nagyobb világgazdasági…
Tovább olvasom >A világgazdaság nyugati és keleti blokkra szakadása rengeteg veszéllyel jár
A világgazdaság nyugati és keleti blokkra szakadása olyan méretű károkat…
Tovább olvasom >Jelentős magyar előrelépés a globális minimumadó szabályozás terén
Magyarország is elnyerte az átmeneti QDMTT Safe Harbour státuszt. A Gazdasági…
Tovább olvasom >További cikkeink
A globális minimumadó transzferárazási vonatkozásai
A tavalyi évtől Magyarország is alkalmazza a globális minimumadó szabályait,…
Tovább olvasom >Hősök és árulók ‒ a visszaélésbejelentési rendszer első éve
Az egész Európai Unióban, így nálunk is legalább egy éve,…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >