Az OECD államaiban csökkent a munkanélküliség
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) államaiban tavaly decemberben már a nyolcadik egymást követő hónapban csökkent a munkanélküliség, a ráta 5,4 százalékra süllyedt a novemberi 5,5 százalékról. A mutató 0,1 százalékponttal haladta meg a 2020. februári, azaz a munkaerőpiacot negatívan befolyásoló koronavírus-járvány kezdete előtti szintet.

Kis mértékben csökkent a munkanélküliség az OECD tagállamaiban
A párizsi székhelyű szervezet honlapjára felkerült adatok szerint decemberben 700 ezerrel, 36,1 millióra csökkent a munkanélküliek száma, ami még 500 ezerrel haladta meg a járvány kezdete előttit.
A nők körében a munkanélküliség a novemberi 5,7 százalékról 5,6 százalékra, a férfiaknál 5,3 százalékról 5,2 százalékra csökkent. A 15-24 év közöttiek esetében a mutató 11,8 százalékról 11,5 százalékra, a 25 év felettiek körében 4,7 százalékról 4,6 százalékra süllyedt.
Az eurózónában decemberben 7 százalékra csökkent a munkanélküliség az egy hónappal korábbi 7,1 százalékról, az Európai Unióban pedig 6,4 százalékra 6,5 százalékról. Decemberben 0,3 százalékponttal vagy annál nagyobb mértékben csökkent a ráta Görögországban (13,3 százalékról 12,7 százalékra), Ausztriában (5,2 százalékról 4,9 százalékra), Litvániában (6 százalékról 5,6 százalékra), Portugáliában (6,3 százalékról 5,9 százalékra) és Spanyolországban (13,4 százalékról 13 százalékra).
Finnországban romlott a munkanélküliségi mutató 6,8 százalékról 7,2 százalékra decemberben.
Kanadában a munkanélküliség 6,1 százalékról 6 százalékra mérséklődött, az Egyesült Államokban pedig 4,2 százalékról 3,9 százalékra esett. Az idei januári előzetes adatok azonban már növekedést jeleznek – Kanadában 6,5 százalékra, az Egyesült Államokban pedig 4 százalékra.
Magyarországon decemberben 3,7 százalékos munkanélküliséget mértek a novemberi 3,8 százalék után az OECD honlapján közölt táblázat szerint.
Tavaly decemberben már a koronavírus-járvány kezdete előtti (2020 február) szint alá került a munkanélküliségi ráta Ausztráliában (4,2 százalék), Franciaországban (7,4 százalék), Olaszországban (9 százalék), Izlandon (4,9 százalék), Spanyolországban (13 százalék), Luxemburgban (5 százalék), Litvániában (5,6 százalék), Hollandiában (3,8 százalék) és Portugáliában (5,9 százalék). (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A Burberry negyedéves bevétele 5,5 százalékkal csökkent
A brit Burberry Group, a világ egyik vezető luxus ruházati…
Tovább olvasom >Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak áprilisban
Az euróövezetben és az Európai Unióban (EU) havi összevetésben csökkentek,…
Tovább olvasom >Az OECD minimálisan rontott idei és jövő évi globális GDP-növekedési előrejelzésén
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) minimálisan rontotta az…
Tovább olvasom >További cikkeink
EM: tovább folytatódik a visszaváltási rendszer fejlesztése
Az előző év elejétől bevezetett rendszernek köszönhetően 2025 nyarára jelentős…
Tovább olvasom >Lassulás és áremelkedés egyszerre – így alakul a tejpiac nyáron
A tejágazatban egyszerre van jelen a nemzetközi árnövekedés és a…
Tovább olvasom >Újabb probléma hozhat élelmiszer-drágulást
Súlyos következményekkel járhat a latin-amerikai agrárszektorra nézve, ha az Egyesült…
Tovább olvasom >