Az NKFIH projektet indít a kkv-k ösztönzésére
Szakmai fejlesztésre, újításra, a gazdasági kapcsolatok és a kutatási területek bővítésére ösztönzi a mikro-, kis- és közepes vállalkozásokat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) új projektje – közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a „KFI ökoszisztéma építése célzott kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatások nyújtásával és a vállalkozói tényfeltárási folyamat működtetésével” elnevezésű GINOP PLUSZ projekt a Széchenyi Terv Plusz programban valósul meg ötmilliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással, és a magyar állam társfinanszírozásával.
A projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és a Nemzeti Innovációs Ügynökség konzorciuma valósítja meg, befejezésének tervezett időpontja 2029. június 30.
Ismetették, hogy
a projekt célja a teljesítmény és versenyképesség erősítése, valamint a gazdasági partnerszervezetek tudásmegosztásának támogatása, hozzáférhető tudásbázis létrehozása hazai és nemzetközi környezetben is.
Mindezek jegyében olyan innovációs szolgáltatások és intézkedések kialakítása és bevezetése a cél, amelyek következtében egyre több magyar vállalkozás kapcsolódik be a kutatási, fejlesztési folyamatokba, újítja meg üzleti gyakorlatát, bővíti belföldi vagy nemzetközi kapcsolati hálóját, tudásbázisát.
A kiemelt projekt közvetlen célcsoportjai a már innovatív módon működő vállalkozások, a projekt megvalósításának köszönhetően innovatívvá váló vállalkozások, és az induló-, vagy korai fázisú mikro-, kis- és közepes vállalkozások – írják a közleményben.
Hozzátették,
a projekt mindehhez egyebek között projektfejlesztési és információs szolgáltatásokkal, szakmai támogatással, a kutatásra alkalmas szervezetek, intézmények felmérésével járul hozzá.
Emellett országszerte innovációs roadshow-kra és szakmai fórumokra is hívják a gazdasági és kutatási szféra szereplőit.
A projekt támogatja az innovatív vállalkozások nemzetközi piacra lépését, a nemzetközi kutatásfejlesztési együttműködések előkészítését, ezek eredményének hasznosítását.
Ennek következtében a mikro-, kis- és közepes vállalkozások várhatóan több kutatási és fejlesztési projektet indíthatnak el, és valósíthatnak meg, erősödik a cégek és a kutatói szféra közötti kapcsolat, újabb hazai és nemzetközi szintű együttműködések, partnerkapcsolatok alakulnak ki – sorolták.
A kiemelt projekt stratégiai szinten kapcsolódik a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiához és a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Stratégiához
– írják a közleményben.
Kapcsolódó cikkeink
Fordulat 2024 – Aktív egyéni vállalkozók térnyerése
Az egyéni vállalkozások száma 2024-ben dinamikusan növekedett, miközben a társas…
Tovább olvasom >4000 milliárd forintnyi új beruházás érkezik hazánkba
A tavalyi a magyarországi gazdaságtörténet második legeredményesebb éve volt a…
Tovább olvasom >KSH: az egy évvel korábbihoz viszonyítva 1,7, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal mérséklődött az építőipari termelés volumene novemberben
2024 novemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint…
Tovább olvasom >További cikkeink
Pick x Pick Szeged kampánybejelentő a Kézilabda világbajnokság kapcsán
2025-ben a januári férfi kézilabda világesemény időszakában ismét közös szurkolásra…
Tovább olvasom >Több ezer magyar webáruház válhat potenciális hirdetési felületté
A hazai e-kereskedőknek mindössze 13,5%-a kínál retail média szolgáltatásokat beszállítóinak,…
Tovább olvasom >Mit vizsgál a Fogyasztóvédelem 2025-ben?
A fogyasztóvédelmi hatóság 2025. évi Ellenőrzési és Vizsgálati Programja tartalmazza…
Tovább olvasom >