Az MFB három új hitelprogramot indít a kkv-knak
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. három új hitelprogramot hirdetett meg a hazai kis- és középvállalkozásoknak – jelentette be Sipos-Tompa Levente, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón, Budapesten.
A három hiteltermék 205 milliárd forint keretösszeget jelent, amelyet az MFB saját forrásból biztosít – tette hozzá.
Garamvölgyi Balázs, az MFB főigazgatója ismertette, hogy 100 milliárd forinttal 200 milliárd forintra megemelték az MFB pénzügyi vállalkozásokon keresztül nyújtott refinanszírozási programjának keretét, 5 milliárd forint keretösszeggel indították el az MFB régió versenyképességi pénzügyi vállalkozás refinanszírozási programot, és 100 milliárd forint kerettel hirdették meg az MFB agrárhitel programot, amely három vidékfejlesztési pályázathoz igényelhető.
Sipos-Tompa Levente hangsúlyozta, piaci elemzésük szerint még mindig jelentős hányadot képviselnek a forráshiánnyal működő hazai mikro-, kis- és középvállalkozások, ezért a három hiteltermékkel ezeket a vállalkozásokat célozzák meg.
Garamvölgyi Balázs részletezte, hogy az MFB agrárhitel programban a Vidékfejlesztési programhoz kapcsolódóan támogatják a mezőgazdasági termékek értéknövelését, a piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést, illetve a borászatok termékfejlesztését és erőforrás hatékonyságának növekedését, valamint az ágazat feldolgozóiparának korszerűsítését. Az agrárhitel program keretében igényelhető hitel összege minimum 100 millió forint, maximum 1 milliárd forint lehet, a futamidő pedig maximum 10 év. A hitel közvetlenül az MFB-nél igényelhető.
Elsősorban a szomszédos országok vállalkozásaival együttműködő hazai cégeket célozza meg az MFB régió versenyképességi pénzügyi vállalkozás refinanszírozási program, amelyben a beruházási, forgóeszköz- és akvizíciós hitelt pénzügyi vállalkozásokon keresztül lehet igényelni. A programban ügyletenként és ügyfelenként minimum 1 millió forint, maximum 50 millió forint hitelt lehet felvenni, a futamidő beruházási és akvizíciós hitel esetében maximum 10 év, forgóeszközhitelnél maximum 5 év lehet – mondta Garamvölgyi Balázs.
A főigazgató kiemelte, az MFB pénzügyi vállalkozás refinanszírozási konstrukciójuk népszerű, eddig 1300 cég jutott hitelhez. A keretösszeg megemelésével újítást is vezettek be, lehetővé tették a mezőgazdasági célú beruházások finanszírozását, illetve a változó kamatozás mellett fix kamatozással is igényelhető a kölcsön. A program igénybevételének határideje is kedvezően változik, 2022. január 31-ig érhető el.
A bejelentett három új MFB hitelterméket 2020. január 31-étől lehet igényelni. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az EXIM eddig mintegy 1000 milliárd forintot folyósított a Baross Gábor hitelprogramban
Az EXIM Magyarország a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram teljes, 1200…
Tovább olvasom >3,4%-kal bővült a fogyasztás
A KSH megerősítette, az idei első negyedévben 0,8%-kal nőtt a…
Tovább olvasom >Varga Mihály: meg kell erősíteni a magyar gazdaság szuverenitását, a hazai élelmiszeripart
Európa jövője egyenrangú, szuverén tagállamokkal biztosítható, ezért a kormány továbbra…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Decemberben alig változott a GKI konjunktúraindexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt.– az EU támogatásával –felmérése szerint decemberben…
Tovább olvasom >Ünnepi fogások: bacon kuglóf, baconos sajttorta és szilveszteri kandírozott virslifalatkák
Sokszor egy-egy szokatlanabb hozzávaló, vagy akár maga a tálalás is…
Tovább olvasom >