Trade magazin > Hírek és cikkek > Cég- és Személyi Hírek > Az LG új légkondicionáló K+F labort hozott létre Európában
Az LG új légkondicionáló K+F labort hozott létre Európában
Az LG Electronics (LG) új légtechnikai kutatási és fejlesztési (K+F) laboratóriumot létesített Frankfurtban, Németországban. A labor az LG harmadik ilyen intézménye, a társaság korábban a dél-koreai Changwonban, valamint az egyesült államokbeli Atlantában nyitott hasonló egységet.
Az új, mintegy 1000 négyzetméteres labor elsősorban nagy hatékonyságú fűtési, szellőzési és légkondicionálási (HVAC) megoldások fejlesztésére összpontosít majd Európa változatos helyi éghajlataihoz igazodva. A szakemberek széles körű lakóépületi és könnyűipari HVAC rendszereken, köztük hőszivattyúkon, energiafigyelő rendszereken és energiagazdálkodási platformokon végeznek majd kutatásokat és teszteket. Az átfogó, területileg fókuszált K+F program végrehajtásával az LG megerősítené jelenlétét a HVAC megoldások piacán Európában.
Az új labor együttműködik majd a vállalat nemrég elindított szervezetével, a fejlett hőszivattyúkutatás európai konzorciumával (European Consortium for Advanced Heat Pump Research, ECAHR) hogy olyan hőszivattyúkat fejlesszenek ki, amelyek megbízható, kiemelkedő fűtési teljesítményre képesek az Észak-Európára jellemző zord téli időjárás során. Emellett az európai HVAC üzletág képességeinek erősítése érdekében az LG helyi tehetségeket tervez kinevelni és aktívan toborozni olyan területeken, mint a hőszivattyú-tervezés és az okosotthon-technológia.
Az LG számára kiemelt fontosságú európai HVAC piac várhatóan jelentős növekedés elé néz az elkövetkező években az Európai Unió hosszú távú energiapolitikájának köszönhetően. Ezek közé tartozik a REPowerEU terv, amely az energiafogyasztás csökkentését, az energiaellátás diverzifikálását, a megújuló energiaforrások bővítését és a fosszilis tüzelőanyagoktól való függőség csökkentését célozza 2030-ig. Az EU zöld megállapodása ugyancsak jelentős szén-dioxid-kibocsátás csökkentést céloz meg 2030-ig, majd 2040-ig annak érdekében, hogy a teljesen karbonsemleges társadalom célkitűzése elérhető legyen 2050-ig.
Az EU energiapolitikájának köszönhetően jelentősen nőtt a nagyhatékonyságú elektromos termékek – különösen a hőszivattyús fűtési-hűtési rendszerek – iránti kereslet. Ezek a rendszerek alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátással üzemelnek a hagyományos fosszilis tüzelőanyaggal működő megoldásokhoz képest.
Az üzleti növekedés elősegítése és a menedzsment hatékonyságának növelése érdekében az LG HVAC üzletága olyan átfogó helyi rendszert fejleszt ki, amely minden működési területet lefed, a K+F-től és értékesítéstől kezdve a karbantartáson át az ügyfélszolgálatig. E kezdeményezés részeként az LG 43 országban 62 helyszínre bővítette HVAC akadémiáinak hálózatát. Ennek részeként Észak-Amerikában, Latin-Amerikában, Európában és Ázsiában évente több mint 30 000 szakembert képez.
„Az európai regionális éghajlatokhoz igazított, differenciált HVAC megoldások fejlesztése révén új frankfurti laborunk támogatni fogja a dekarbonizáció és az elektromosítás terén tett folyamatos erőfeszítéseinket,”
– mondta James Lee, az LG Electronics háztartási eszközökkel és légkondicionálókkal foglalkozó üzletágának vezetője.
„Arra törekszünk, hogy tovább erősítsük vezető szerepünket a HVAC piacokon Európában és világszerte.”
Kapcsolódó cikkeink
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették…
Tovább olvasom >Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat…
Tovább olvasom >Mesterséges intelligenciával felszerelt mosodai megoldásokat mutatott be az LG
Az LG Electronics (LG) a Frankfurtban megrendezett Texcare nemzetközi kereskedelmi…
Tovább olvasom >
Még több cikk hasonló témában >
További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >