Az IKSZ új igazgatót nevezett ki
IKSZ – Az Italos Karton Egyesülés (IKSZ) Nyikos Ágnest nevezte ki a szervezet új igazgatójának szeptember 10-én. Az új vezető széleskörű és releváns tapasztalattal rendelkezik a hulladékgazdálkodási politikák, valamit a nemzetközi kapcsolatok és projektmenedzsment területén.
Az IKSZ azon magyarországi italoskarton-gyártók szövetsége (Tetra Pak Hungária Zrt., SIG Combibloc GmbH & CO KG, Elopak Kft.), akik fontosnak tartják felhívni a figyelmet az italoskartonok környezetvédelmi és gazdasági előnyeire. A szervezet az italoskartonok szelektív gyűjtését szorgalmazza és népszerűsíti Magyarországon a környezetvédelem, az értékes alapanyagok újrahasznosítása és az energiatakarékosság érdekében. Az Európai Unióban működő hasonló nemzeti szervezeteket az ACE (The Alliance for Beverage Cartons and the Environment – www.ace.be) fogja össze.
Nyikos Ágnes korábban 17 évig dolgozott hulladékgazdálkodási és környezetvédelmi vállalatokat összefogó non-profit szervezetnél, ahol kezdetben nemzetközi kapcsolatokért felelős menedzserként, később ügyvezető igazgatóként tevékenykedett. Emellett a Nemzeti Hulladékgazdálkodási és Vagyonkezelő Zrt.-nél stratégiai főmunkatársként és projektmenedzserként dolgozott magyarországi hulladékgazdálkodási infrastruktúra-projekteken.
„Izgalmas és nagy kihívás az IKSZ-hez csatlakozni ebben az időszakban”
– nyilatkozta Nyikos Ágnes. „Szívügyem a fenntarthatóság, bízom a sikeres együttműködésben a többi szereplővel a közös céljaink eléréséért, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak Magyarország környezeti fenntarthatóságához.”
Az új igazgató az IKSZ tevékenységét fogja irányítani, együttműködve az italoskarton-gyártókkal és a hulladékgazdálkodókkal, valamint a magyarországi és európai érintettekkel. Kiemelt témáik közé tartozik a csomagolási hulladékra vonatkozó szabályozás, a környezetvédelmi politikák és a körforgásos gazdaság kérdései, mint például a PPWR (Packaging and Packaging Waste Regulation) szabályozás tervezete. Az IKSZ fő feladata, hogy támogassa az italos kartonok szelektív gyűjtési arányának növekedését a háztartásokban, valamint előmozdítsa ennek a megújuló csomagoló anyagnak az újrafeldolgozását.
Az italos kartonokat gyártó iparág hozzájárul a hulladékgazdálkodási célok megvalósításához és a hulladék csökkentését tűzte ki célul. A terméktervezés fókuszában kevesebb alapanyagfelhasználás, megújuló alapanyagok használata, továbbá az újrahasznosítási lehetőségek növelése áll. Az italos karton gyártók már közel 200 millió eurót fektettek be újrafeldolgozási kapacitások kiépítésére. Az iparág 2027-ig további beruházásokat tervez 120-150 millió euró értékben, amely beruházások az italos karton minden komponensének újrafeldolgozását támogatják.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >DRS-rendszer Magyarországon: tanácsok a sikeres visszaváltáshoz
2024. január 1-jén indult el Magyarországon a DRS (Deposit Return…
Tovább olvasom >Felelős csomagolás, fenntartható jövő
Az FMCG szektor csomagolásainak szerepe messze túlmutat a termékek védelmén…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >