Az FM és a Hangya megújította stratégiai együttműködését
A Földművelésügyi Minisztérium (FM) és a Hangya Szövetkezetek Együttműködése – a szaktárca és a szakmai szervezet képviselői megbeszélésének eredményeként – megújította 2012-ben kötött stratégiai együttműködését – jelentette be az FM parlamenti államtitkára hétfőn Budapesten a tárgyalásokat követő sajtótájékoztatón.
Nagy István hangsúlyozta: a Hangya Szövetkezetek Együttműködése széles társadalmi érdekeket jelenít meg a termelői együttműködések területén. A Hangya régóta a tárca fontos szakmai háttérkapacitással rendelkező partnere, a szervezet észrevételeire, véleményére ezért a jövőben is számítanak – tette hozzá.
Kiemelte, hogy a magyar mezőgazdaság gerincét a kis- és közepes gazdaságok, vállalkozások adják. ezek pedig a piacon önmagukban rendkívül gyenge alkupozícióval rendelkeznek. Ezért a jobb piaci eredmények elérése és a versenyképesség növelése érdekében a kormány támogatja a szövetkezeti elven nyugvó termelői szerveződéseket.
Patay Vilmos, a Hangya Szövetkezetek Együttműködésének elnöke szólt arról, hogy a Hangya nemrégiben agrár-rezsicsökkentést hirdetett meg. A felhívás nyomán a Hangya Coop Szövetkezeti Holding szervezésében több termékpályán elkezdődött a termelők közös beszerzésének és értékesítésének előkészítése. Újságírói kérdésre válaszolva közölte, hogy beszerzési együttműködések révén a kis- és közepes gazdaságok megtakarítása átlagosan 15, míg a nagyobb gazdaságok esetében ez az arány 8-10 százalék lehet.
A Hangya Szövetkezetek Együttműködése kezdeményezi, hogy a kormány az agrárium önszerveződését segítő szabályozással támogassa a termelők szövetkezeti együttműködésének erősítését, valamint javasolja, hogy az agráriumot érintő prioritások meghatározásánál szintén kiemelt szempont legyen a termelői szerveződések serkentése – tette hozzá.
Nagy István újságírói kérdésre elmondta, hogy az orosz embargós intézkedések miatt a magyar mezőgazdaságot mintegy 70 millió forint veszteség éri naponta. Megjegyezte: Magyarország a múlt héten jelezte az Európai Uniónak, hogy igényt tart a veszteségek enyhítését szolgáló 400 millió eurós keretből a keletkezett károk mérséklésére. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon –…
Tovább olvasom >Az NGM tájékoztató levélben kéri az embereket, hogy költsenek
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztató levélben fogja értesíteni az önkéntes…
Tovább olvasom >VOSZ: rendkívül ambiciózus a hároméves bérmegállapodás
Rendkívül ambiciózusnak értékelte a hároméves bérmegállapodást a Vállalkozók és Munkáltatók…
Tovább olvasom >