Az Európai Bizottság szorosabb kereskedelmi kapcsolatot javasolt Afrikával
Az Európai Bizottság egy szoros „Afrika-Európa szövetség” létrehozására tett javaslatot az Afrikába irányuló beruházások jelentős növelése, a kereskedelem megerősítése, a munkahelyteremtés, valamint az oktatásba és a készségfejlesztésbe történő beruházások érdekében.
A bizottsági tájékoztatás szerint a javaslatcsomag az Európai Unió és az Afrikai Unió részvételével tavaly novemberben Abidjanban megrendezett csúcstalálkozó során tett kötelezettségvállalásokra épít, ahol a két kontinens egy hatékonyabb gazdasági ütemtervhez szükséges intézkedések meghatározásában állapodott meg.
Mint írták, az Afrika és az EU partnerségének megerősítését célzó javaslat egyebek mellett a stratégiai beruházások ösztönzését és a magánszektor szerepének javítását tűzte ki célul, támogatja az oktatás és a foglalkoztatás lehetőségeinek kiszélesítését, segíti a gazdasági integrációban és a kereskedelemben rejlő lehetőségek kiaknázását. Végezetül pedig jelentős nagyságú pénzügyi erőforrások mozgósítására tesz javaslatot.
A bizottság szerint a szövetségnek már a következő öt évben konkrét eredményei lesznek: akár 10 millió új munkahely is létesülhet. Hosszabb távon, a 75 millió euró összegű külső beruházási terv keretében tervezett beruházási program révén 800 ezer munkahely jön majd létre. A 2020-ig mozgósított uniós pénzügyi támogatásnak köszönhetően 35 ezer afrikai hallgató és tudományos dolgozó vesz majd részt az Erasmus+ programban. 750 ezer ember részesülhet készségfejlesztő szakképzésben, 30 millió ember és vállalkozás jut majd villamos energiához, valamint 24 millió ember vehet majd igénybe minden évszakban járható utakat a közlekedési infrastruktúrába történő beruházások révén – tették hozzá. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: februárban 1,1 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet
Februárban 1,1 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet; az export…
Tovább olvasom >Uniós biztos: az Európai Bizottság mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterve garantálja az EU élelmiszerbiztonságát
Az Európai Bizottság által februárban elfogadott mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterv…
Tovább olvasom >Farkas Sándor: meg kell maradnia a területalapú támogatásnak a 2028 utáni, hétéves uniós költségvetésben is
Magyarország azt szeretné, hogy a 2028 utáni uniós költségvetési időszakban…
Tovább olvasom >További cikkeink
A szolgáltatások drágulása hajtja az inflációt – nem az élelmiszerek
Bár a közbeszédben és a kormányzati intézkedések fókuszában továbbra is…
Tovább olvasom >MLBKT: márciusban további fellendülést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 51,2 – közölte…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: szükség van az árrésstopra
A keddi adatok is bizonyítják, hogy szükség van az árrésstopra…
Tovább olvasom >