Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves összevetésben egyaránt nőttek a termelői árak júniusban
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves szinten is nőttek a termelői árak júniusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett adatai szerint.
Júniusban az euróövezetben az elemzők által várttal összhangban, 0,8 százalékkal nőttek a termelői árak havi szinten, miután az előző hónapban 0,6 százalékos havi szintű esést regisztráltak.
Az EU-ban 0,7 százalékkal emelkedtek a termelői árak júniusban havi bázison az előző hónapban regisztrált 0,6 százalékos havi szintű visszaesést követően.
Az euróövezetben az energiaárak egy hónap alatt 3,2 százalékkal nőttek, miután májusban 2,2 százalékkal csökkentek. Az Európai Unióban az energiaárak havi szinten 2,4 százalékkal emelkedtek az év hatodik hónapjában a májusban regisztrált 2,3 százalékos süllyedést követően.
Energiaárak nélkül az ipari termelői árak havi szinten az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkentek, az EU-ban pedig 0,1 százalékkal nőttek.
Egy év alatt, 2024 júniusa óta az elemzők által várt 0,5 százalék helyett 0,6 százalékos volt az euróövezeti termelői árak emelkedése az előző havi 0,3 százalékos növekedést követően. Az energiaárak az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkentek az előző hónapban jegyzett 1,5 százalékos éves esés után.
Az EU-ban éves összevetésben 0,6 százalékkal nőttek a termelői árak júniusban, miután egy hónappal korábban 0,4 százalékos növekedést mértek. Az energiaárak az Európai Unióban 0,9 százalékkal csökkentek a májusban jegyzett 1,7 százalékos éves visszaesés után.
Az energiaárak nélkül a termelői árak éves szinten az euróövezetben 0,9 százalékkal, az EU-ban pedig 1,1 százalékkal emelkedtek az év hatodik hónapjában.
Kapcsolódó cikkeink
2025-ben is magas volt a hazai infláció EU-s összevetésben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >EU-s kompromisszum: maradhat a „vegán burger”, de „vegán steak” és „vegán bacon” nem jöhet a címkékre
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Sentix: romlott a befektetői hangulat az euróövezetben márciusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Biedronka érdeklődik a Carrefour lengyelországi üzletei iránt
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >AM: több tízezer termelőhöz érkezik a napokban agrártámogatás; gyorsuló kifizetésekkel segíti az Agrárminisztérium a gazdálkodókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Egyszerűsíti szervezetét az Ikea-tulajdonos Ingka – 800 munkahelyet szüntet meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


