Az EU 554 millió eurót fordít idén a Száhel-övezet és a Csád-tó térségének élelmezésbiztonságára
Az Oroszország Ukrajna elleni agressziója nyomán súlyosbodott élelmezés- és táplálkozásbiztonsági helyzet miatt az Európai Unió úgy döntött, 2022-ben 554 millió eurót (mintegy 205 milliárd forint) fordít az élelmiszerellátás javítására a Száhel-övezetben és a Csád-tó térségében – közölte az Európai Bizottság szerdán.
A brüsszeli testület közleménye kiemelte, a régió országaiban már jelenleg is emberek milliói szenvednek élelmezési problémáktól, az uniós támogatás nélkül a helyzetük tovább romolhat. A támogatás humanitárius segítségnyújtást és az élelmiszer-ellátási bizonytalanság kiváltó okaival kapcsolatos munkához nyújtott finanszírozást foglalja magában Burkina Fasóban, Kamerunban, Csádban, Maliban, Mauritániában, Nigerben és Nigériában.
Az EU a 2021-2024-es időszakra 654 millió eurót különített el a hét érintett ország számára az élelmiszerrendszerek fenntarthatóságának javítására, valamint azért, hogy a humanitárius segítségnyújtás, a fejlesztés és a béke közötti kapcsolaton alapuló, teljes körű megközelítés alapján kezelje az élelmiszer-ellátás bizonytalansága és a táplálkozás-biztonság hiánya mögött meghúzódó okokat. A források célja, hogy a strukturális élelmiszerválságra reagálva hosszú távú fejlesztési támogatást nyújtsanak. Az EU regionális programokkal is támogatni fogja az egymástól kölcsönösen függő Száhel-övezet és Nyugat-Afrika régiók egész területét.
A régió hosszú távú társadalmi-gazdasági kilátásai szempontjából döntő fontosságú a Száhel-övezetben és Nyugat-Afrikában élő, érintett lakosság ellenállóképességének fokozása – tették hozzá.
Kapcsolódó cikkeink
Az unióban is drágul a tojás
Az Európai Bizottság adatai alapján az unió (EU27) tojás- és…
Tovább olvasom >KSH: februárban 1,1 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet
Februárban 1,1 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet; az export…
Tovább olvasom >„Az idei év legfontosabb feladata a tudásátadás” – Interjú Papp Zsolttal, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnökével
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2025-ben kiemelt célként tűzte ki az…
Tovább olvasom >További cikkeink
Zsigó Róbert: érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára az árrésstop hatására
Az árréstop bevezetésének hatására érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára…
Tovább olvasom >Elkezdődött a bárányhúst népszerűsítő húsvéti kampány
Elkezdődött a bárányhúst népszerűsítő húsvéti kampány, amely az ünnepi időszakon…
Tovább olvasom >Stabilitás, bizalom, együttműködés – üzentek a kormánynak a kiskereskedelmi szereplők
Az árréskorlátozások hosszú távon veszélyeztethetik a beszállítói kapcsolatok stabilitását, miközben…
Tovább olvasom >